Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen esetben van szükség...

Milyen esetben van szükség gyökérkezelésre lyukas fog tömésekor? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Most vettem észre egy kisebb lyukat az egyik felső fogamban, és iszonyúan félek, hogy gyökérkezelni kell.

Kérek időpontot fogorvoshoz, de már most sírok, remegek. Segítsetek légyszi! :(


2019. nov. 18. 20:22
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Majd gondolok rad

Ne izgulj, nyugiiii

2019. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :(
2019. nov. 20. 21:06
 23/30 anonim ***** válasza:

Gondolok rad en is. :)

Egyel, igyal elotte!

2019. nov. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Hahó. Mi újság túlélted? 🙂
2019. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Itt vagyok, élek! :)


Kaptam egy 7.5 mg-os Dormicumot, ami majdnem semmit sem ért, minimális volt a hatása. Legalábbis én úgy éreztem.

Erre gáz és érzéstelenítő nélkül kiszedett a doktornő egy beletört alsó bölcsességfogat, és betömte a kis lyukat (amivel eredetileg mentem).


Mindent előre elmondott, hogy mit fog csinálni és milyen eszközzel, és ha azt mondta, hogy nem fog fájni, tényleg nem fájt.


A legmerészebb álmomban nem gondoltam volna, hogy én erre képes vagyok.


Jó, ha még csontban lett volna a bölcsességfog, és mélyebb lett volna a szuvasodás a másik fogon, biztos nem úszom meg így, de számomra már ez is csoda, ami történt.

2019. nov. 21. 15:08
 26/30 A kérdező kommentje:
Viszont az éjjel, a reggel, és az odaút pokol volt... Életemben nem voltam ilyen rosszul, pedig gyakran pánikolok.
2019. nov. 21. 15:15
 27/30 anonim ***** válasza:
Látod, milyen ügyes vagy? Most ebből meríts erőt és legközelebb bármikor ha radtör a pánik gondolj arra hogy mindent megtudsz csinálni, mert erős vagy 🙂
2019. nov. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 🙂
2019. nov. 21. 15:48
 29/30 anonim ***** válasza:

Rontgen minden nelkul kikapta a bolcsessegfogadat? :O

Jo, az a lenyeg, hogy tul vagy rajta. A bolcsessegfognal az arcodat jegeld mindenkepp akkor is ha nem faj, mert bedagadhat. En elso nap jegeltem, masnap igy nem is latszott semmi, ah mondom mindenki odavan, hogy igy bolcsessegfog ugy bolcsessegfog, aznap mar nem is jegeltem, masnapra fel js dagadt picit. 😂

2019. nov. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Először készült egy panorámaröntgen. :)


Ez a bölcsességfog nem volt már a csontban, még csak félig nőtt ki, de törött volt. Látszott a felvételen, hogy nincs már ott a kampós gyökere, mint kb. 5 éve.

2019. nov. 21. 16:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!