Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás esetén köteles a...

Mucsaröcsöge kérdése:

Foghúzás esetén köteles a munkáltató szabadságot adni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kellett a fogamat ki húzni és egész nap vérzett fájt. Éjszakás vagyok, de nem mentem be dolgozni. (bár a fájdalomtól amenyit ébren voltam ennyi erővel dolgozhattam is volna..) többet mondták hogy ilyen esetben ha ténylegesen nem tudsz bemenni köteles a munkáltató 2nap szabadságot engedélyezni, ez igaz?? Hozzá kell tennem hétfőn szedték ki a fogam és előző hétfőn jeleztem hogy lehet nem tudok be jönni, de nem arra utazom csak ha nagyon szarul vagyok akkor nem fogok



2019. nov. 19. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem. De nézz utána a pontos munkaköri leírásnak, esetleg keress meg egy praktizáló jogászt. Amiről én tudtam és tudok az az, hogy pl. kötelező szabadság jár a munkáltatónk a köteli hozzátartozója halála és/temetése kapcsán, X napnyi.


A foghúzás miatt kiveszed a fizetés nélüli szabadságodat vagy beteget jelentesz.

2019. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen szabályról nem tudok. Kérheted a munkáltatót, hogy adjon szabit, mert fáj a fogad, de önmagától nem. Közeli hozzátartozó halál miatt jár ha jól tudom 2 nap szabi, de az sem kötelező érvényű, a munkavállaló dönti el, hogy él-e vele. Ezeket előre kell bejelenteni, itt csak az a különbség, hogy nem a szabid terhére számolják el.
2019. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Előre 1 héttel szóltam bent. Illetve az egyik munkatársam járt tavaly ugyan így és mondta neki a fogorvos hogy a munkáltatónak 2nap szabit kell ilyen esetben adnia. De ezekszerint ez nem valószerű
2019. nov. 19. 19:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Erre való a táppénz. A fogorvos nem tud se szabira, se táppénzre kiírni, maximum javaslatot tehet a háziorvosnak, aki minden gond nélkül kiír neked egy-két napot.
2019. nov. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én ebből nem csináltam gondot.szerdai napon húzták a fogam, kedden elmentem a háziorvoshoz, kértem hogy csüt..péntekre vegyen fel táppénzre, mert,foghúzás lesz, biztos depis leszek,meg vérezni fog a helye.szó nélkül felvett, sőt még a főnökömnek is jeleztem, hogy lehet hogy két napig nem megyek.semmi hátrányom, vagy retorzió nem lett belőle.Ja nekem rendes a főnököm.Mindez 2-3 éve volt, de ma is így tennék.
2019. nov. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!