Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog eltávolítása...

Bölcsességfog eltávolítása kapcsán tanács?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok, ma a fogorvosom írt beutalot a szájsebészetre, mert iszonyú fájdalmaim vannak a bölcsességfogaktól.

3 bölcsességfogam van és mindegyiket ki kell húzni: bal alsó nincs, bal felső, nemigazán fáj, jobb alsó ritkábban, jobb felső ami súlyosan fáj.


Vane egyéb tanács vagy bármi hogy milesz?

Öklendezős vagyok alapból, altatásos kiszedésen gondolkozom, de az drága ha jól tudom. De én tudom azt is hogy nemfogom bírni.



2019. nov. 25. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Rejtély, hogy mi lesz. Én (korom miatt) már csak arra emlékszem, amikor egy bölcsességfogat kellett kihúzni (negyvenes éveimben, jobb felső 6) és elküldött a fogorvosom a szájsebészetre. Némi rettegés volt bennem, ám érdekes módon a szájsebésznő (lehetett már jelentős gyakorlata) az érzéstelenítés után egyetlen csavarással kihúzta. Minimális vérezgetés volt, a fájdalomcsillapító hatás elmúlta után alig volt fájdalmam és a gyógyulás is gyors volt. Ez volt a legkönnyebb, leginkább fájdalmatlan fogászati beavatkozás nálam (pedig volt sok).
2019. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Óóó ez most kicsit megnyugtatott. De mennyit éreztél abból hogy a szájadban matatnak? Nekem ez a legnagyobb félelmem. Hogy öklendeznék vagy így akármi.
2019. nov. 25. 19:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, első válaszoló, hatos fogad az nem a bölcsességfog....-.-

A bölcsességfog a fogsor legutolsó tagja, azaz nyolcas fog.

2019. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!