Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 30 évesen fogpótlás? Tapasztal...

30 évesen fogpótlás? Tapasztalatokat szeretnék kérni

Figyelt kérdés
Sajnos fiatal korom ellenére nagyon rosszak a fogaim. Hiába tömték foltozták terhesség alatt azt mondta a doki hogy nem nyúl hozzá... Terhesség alatt szinte az összes hátsó fogam letörött. Összesen 6-7 fogamat kellet húzni. Milyen fogpótlási lehetőségek vannak elfogadható áron? Sajnos nincs 2 millám fogakra. Kivehető műfogsorrol vélemény? Esetleg a műfogat be lehet építeni? Köszönöm a válaszokat
2019. dec. 14. 06:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Több fog hiányánál hidat szoktak, ha van mire rárakni. Ha nincs, akkor drágább.

Beépíteni is be tudják a fogat, implantátumnak hívják: a foggyökér helyére megy egy kvázi csavar, és arra kerül a műfog.

Utóbbira nekem a napokban (egy foggal jártam úgy, mint te többel) kétszer 150ezret mondtak...


Menj el dokihoz konzultációra, hogy a te esetedben milyen lehetőségek vannak, az nem kötelez rá, hogy meg is csináld. :)

2019. dec. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sajnos, nekem is immár húsz éves tapasztalatom van a kivehetővel, de nincsen különösebb probléma vele. Arra kell ügyelni, hogy a fogak ne legyenek nagyok, inkább kicsik, és néha jó tömítő - ragasztót jó használni.
2019. dec. 14. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok most, nekem is eltöredezett 4 fogam, meg van több lyukas fogam is. El is mentem egy maszek fogorvoshoz árajánlatot kérni, de az eredménytől dobtam egy hátast, ugyanis majdnem 1 millió ft-ba került volna minden összesen! Mivel én se vagyok sajnos milliomos, így természetesen megpróbáltam más lehetőségek után nézni. Az SZTK fogorvosoknak sincs általában jobb híre, így gondoltam megpróbálom a Fogpótlástani Klinikát, a Szentkirályi utcában. Nem tudom, hogy fővárosi vagy-e? Bár állítólag el szokták látni a más településen lakókat is, ha van érvényes TAJ- ill. lakcímkártyájuk. Nos elmentem nemrég oda állapotfelmérésre, és láss csodát a fogaim rendbetétele összesen kb. 120ezer ft lesz "csak" náluk. Mivel a foghúzásokért ill. a fogtömésekért nem kell fizetni, "csak" a fogtechnikus munkadíját kell állni, a koronák ill. a hidak ára szintén ingyenes. Mondjuk annyi hátránya azért van az egésznek, hogy hosszadalmasabb így az egész, mert 1 vagy 2 hetenként kapok mindig újabb időpontokat, de viszont nem kerül majd a végösszeg súlyos százezrekbe a végén. Illetve rezidens fogorvosok végzik, de ők is elég jól dolgoznak, ráadásul ellenőrzik mindig a végén a munkájukat idősebb fogorvosok. Nekem már kihúzták 4 fogamat, és februárban megyek fogakat tömetni, ill. a koronákat, hidat feltetetni, mert sajnos pont beleestem abba az időszakba, amikor nincs oktatás az egyetemen december ill. január hónapban. Ja és ez az intézmény a Szentkirályi u. 47. alatt talàlható, nem a 40. szám alatt, az a sürgősség ügyelet, ott inkább csak húznak, de itt tömnek is, ill. pótolják is a fogat, és kedvesek is a fiatal orvosjelöltek. Persze igazából a maszek fogorvosok a legjobbak általában, dehát ők sajnos horroráron dolgoznak, szinte annyit kérnek, amennyit nem szégyellnek... :/
2019. dec. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
#3 Az a hely csodalatos 2009ben kb a 4-7 emelet kozott kellett mászkálnom akkor mondták 80ból 4 fogas hidat kaptam volna,megmentették volna.Csak a munkahelyen megfenyegettek ha nyitvatartási idoben mentem vona kirúgtak volna,nem adtak szabadságot.2010ben kerestem azt az emeletet,egy teljesen másik emeleten a fájó balfelso 7es miatt mindjárt kihúzta még az 6 és az 5 ost is.Hulye voltam hogy hagytam.Emiatt hátra eltunt a fél állkapcsom a sorvégi hiány miatt.Soha tobbett!Millioba fog kerulni a felso ha nem akarok kivehetot.
2019. dec. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4-esnek:


Igen 10 éve még állítólag rosszabb volt ott az ellátás, de pár éve már javult minden azok szerint, akik mostanában jártak ott, és én is elégedett vagyok eddig a hellyel. Mondjuk az igaz, hogy csak munkaidőben van ott rendelés, amit a munkáltatók nem igazán szoktak tolerálni, dehát ez van. :/

Szerencsére én szabadúszó vagyok, így van időm ott időzni.

És szívesebben is ingázok ott így az emeletek között, minthogy egy magándokinál hagyjak egy kisebb vagyont. :)

Teljes fogsort nem tudom, hogy csinálnak-e ott, nekem szerencsére "csak" 4 fogamra fog korona vagy híd kerülni.

2019. dec. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem letörtek, elszuvasodtak. Ezért kéne rendszeres fogászati szűrésre járni és nem terhesség alatt rádöbbenni, hogy mennyi teendő van a szájban és igen, vannak kezelések, amelyeket sajnos nem lehet kivitelezni, vagy csak kevés eséllyel radiológiai kontroll hiányában. És nem a terhességtől romlottak el a fogaid, ez sajnos csak egy nagyon gyakori tévhit, de valójában semmi összefüggés nincs a terhesség és a rossz fogak között, hacsak az nem, hogy állandóan nasizik az ember, de azt nem követi fogmosás.


Kivehető fogsornak is több típusa van, a legolcsóbb egy sima, műanyag alaplemezű pótlás, nem a legelegánsabb megoldás, ha még vannak saját fogaid, nem is a legkényelmesebb, de rágni tudsz vele. Ezt követi a fémalaplemezű, ami már sokkal kényelmesebb, persze kilógó, látható fémrész van, de minél inkább fontos az esztétika, annál drágább egy pótlás. Kivehető és fix kombinációk is vannak, tehát a meglévő fogaidra hidat raknak rá és ehhez csatlakoztatnak rejtett módon egy kivehető részt. Ez a rejtett mód azt jelenti, hogy a hídon van egy kis pecek, arra csúszik rá a kivehető rész és segít a helyben tartásban. Itt értelemszerűen nagyon megdobja a költségeket az, hogy hidat is kapsz (duplázódhat vagy triplázódhat egy egyszerű fémlemezes pótláshoz képest).


Kérdés, hogy pontosan milyen fogaid maradtak. Funkció szempontjából ugyanis elegendő, ha a 2. kisőrlőig megvannak az ember fogai, azokon is lehet rágni (sőt, az 5-ös foggal rágunk a legtöbbet). Tehát ha a kivehető nagyon ellenedre van, akkor érdemes azt is meggondolni, hogy nem lenne-e elegendő csak minden oldalon az 5-ös fogig bepótolni, ha vhol hiányzik.


A hídpótlás akkor jön szóba, ha van a hiány melletti 2 oldalon pillérfog. Ha ez adott és mondjuk több kis hídra lenne szükséged, akkor azt meg lehet csináltatni külön külön is, vagyis egyszerre csak az egyiket, vagy egyik oldalon felül alul.


Ezenkívül van az implantátum lehetősége, ahogy fentebb írták, darabja olyan 150-200 ezer forint (ennyiből pl egy komplett fémlemezes pótlás elkészül, vagy egy 5 tagú híd).


Tehát a pótlásoknál elég sokféle kombináció van, nem te döntöd el, hogy te mire vagy alkalmas, mindenkinél egyénileg mérlegelik, hogy mik jöhetnek szóba, és a kapott ajánlatból választhatod ki, hogy te melyiket szeretnéd. Végtelen számú kombináció van egyébként, így az ár is lehet bármennyi, nincs tól-ig érték.

2019. dec. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Így van, minden ember fogazata egyedi, ezért szükséges az állapotfelmérés előbb, és annak függvényében dönthetünk a hogyan továbbról.

Bár én annak a híve vagyok inkább, hogy előbb lehetőleg egyenként mentsék meg/pótolják azokat a fogakat, amiket lehet, és a teljes fogsor készítésére csak végszükség esetén kerülhessen sor.

És hát bizony az is igaz, hogy ezeknek a dolgoknak az esetében sajnos a határ a csillagos ég, ami szintén nem mindegy azoknak, akiknek nem nagyon van pénzük aranyárban rendbe tetetni a fogaikat, fogsoraikat. :/

És valóban vannak szuvas fogak is ilyen esetben, de nálam a 4 fogból csak egyre mondták azt, hogy szuvas, a másik 3 csak simán eltöredezett, időnként le-letört belőlük egy-egy darab, és a végén már csak egy kis csonk maradt mindegyikből, így a szuvas fogból is.

2019. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az összes fogam tömött volt elkezdtek potyogni meg ketté törni mindig jártam rendszeresen az egyik ami így ketté tört egy éves volt (talán épített? Nem is tömött) a lényeg hogy 45 ért csinálta a doki és egy évet nem bírt ki... Örülök neki hogy lehúzogatják az embert a munkájuk meg nagy határ szar... Azért is kérdeztem TAPASZTALATOKAT hogy kinek mennyibe került mert lehet mondd egy összeget amit a másik fele annyiért megcsinálna... De mivel dolgozok sajnos nincs időm 18 fogorvost körbejárni... Ezért lenne jó tudni egy reális árat... Köszönöm a válaszokat
2019. dec. 14. 11:12
 9/14 anonim ***** válasza:
De azt értsd meg, hogy nincs egységes ár. A kérdésed így most olyan, mintha tudni akarnád, hogy mennyiért hozzák rendbe a kocsidat, mert tegnap összetörted. És ennél többet nem is tudunk, fogalmunk sincs, hogy milyen típusú autó, hol és hogy törted össze, mi sérült, mit kell kijavítani, azt hol akarod csináltatni stb stb stb. Tök mindegy, hogy az itt gyakorin portyázó Kis Arankának mennyibe került, mert ahogy írtam, végtelen számú kombináció létezik. Attól függően mennyi fogad van meg, azok hol helyezkednek, milyen típusú fogak egyáltalán (értelemszerűen egy kismetsző teherbírása lényegesen kisebb, mint mondjuk egy 3 gyökerő felső 6-os fogé), javasolt-e terhelni őket stb stb stb. Nem lehet árat mondani, mert nincs egy ár. Nem is kell 18 fogorvost végigjárni, elegendő, ha körbekérdezel az ismerőseid körében, hogy kit ajánlanak. Adott településeken egyébként az árak relatíve hasonlóak, tehát a szemben lévő fogorvosi rendelőben nem fogod ugyanazt fél áron megkapni. És akár van időd, akár nem, ezt fogorvostól kell megkérdezned, hogy mi a módja, mennyi idő és mennyibe kerül. Még szakmabéli sem tud erre válaszolni, ez annyira kevés infó, hogy a nullával elegendő. Tehát a válasz az, hogy nincs válasz.
2019. dec. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen sajnos ez a helyzet, hogy nem igazán lehet konkrét árakat mondani, mert egyrészt ugye mindenkinek más jellegűek a problémái, másrészt pedig a fogdokik is sokszor eléggé eltérő áron dolgoznak.

Nekem pl. az egyik doki azt mondta, hogy összesen 17 db korona kell a fogamra, míg a másik szerint csak 10.

Mivel ez attól is függ, hogy egy fogon hány fogtagból álló munkát kell csinálni, nem feltétlenül mindig egyből.

Nekem korábban egy maszek fogorvos felépítette a 3 letöredezett fogaimat ha jól emlékszem olyan kb. 50ezer Ft-ért, amik kb. 2-3 év múlva újra letöredeztek.

Majd elmentem egy másik fogorvoshoz, az is felépítette őket kb. ennyiért, de azok is letöredeztek újra pár éven belül.

Sőt azóta már egy 4. fogam is letöredezett sajnos.

Ezért is döntöttem amellett, hogy akkor legyenek inkább koronák vagy hidak, mert ennek nincs sok értelme, hogy 2-3 évenként 100 ezer ft-ért mindig újta felépítgessék, aztán azok is eltöredezzenek megint.

Sőt azóta már egy 4. fogam is letöredezett sajnos.

Talán még a fogcsap beültetése lehetett volna opció, de tartok tőle, hogy az is letöredezett volna pár éven belül nekem.

Persze ha lenne több pénzem, akkor én is maszek dokival csináltatnám meg őket, dehát semmi kedvem kis túlzással még a levegővételért is fizetni nekik a kezelés alatt. :)

2019. dec. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!