Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy lyukas fogam es...

Van egy lyukas fogam es nagyon fáj, de májusig nem lesz pénzem elmenni fogorvoshoz. Ha alig eszek addig valamit és minden étkezés utan egyből fogatmosok, akkor is tovabblyukad?

Figyelt kérdés

Nem szeretném ha ki kene húzni vagy akármi...

16/L


2019. dec. 31. 23:01
1 2
 11/11 Clay Morrow ***** válasza:
100%

Nem buzdítani és bátorítani akarlak, de én elég hosszú ideig tűrtem rossz fogakat, és nagyon durván romlottak, bár szerencsére meg tudtuk menteni az egészet.

Jobb felső első őrlőm 2016 nyarán lett lyukas, és 2017 novemberéig csak romlott az állapota, mivel nem kezeltem, darabok törtek le belőle, folyton begyulladt, fájt, éjjeleket szenvedtem, a végére elég nagy darab hiányzott a fogamból és a fogbelem annyira meg volt duzzadva és kívül volt a fogon, hogy a fogsoraimat nem bírtam összezárni, annyira fájt, netalán kaja tévedt arra, vagy nyelvemmel nyomtam meg picit is iszonyatosan fájt, azóta se éreztem olyan mértékű nyilalló, szúró fájdalmat. És amiért kb. 2016 végétől már nem bírtam a jobb felemen enni, át kellett térnem a bal felemre, amivel anno már első osztályban adódtak problémáim és tömve volt, ami tönkrement az évek során és ezért ettem mindig a jobb felemen. Így 2017-es év nagy részét úgy töltöttem, hogy alig bírtam enni és sokszor aludni is.

Gyökérkezelve lett mindkét fogam, és betömve, illetve újjáépítve és most minden okés azóta is.

Nem tudom Mo-n hogy működik is pontosan az egészségügy, de olcsóbban és hamarabb, jobban megjártam volna, ha időben, első perctől mentem volna.

2020. jan. 1. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!