Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a bölcsességfoga miatt fájt a többi foga?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hónapja kezdődött, hogy mikor bal oldalon rágtam, alul néha a fogamba nyílalt egy erős fájdalom. Elmentem fogorvoshoz, csinált panoráma röntgent, kis röntgent az 5-ös, 6-os, 7-es fogaimról, de azt mondta, nem lát semmit.


Elmentem egy másik helyre, itt csináltak CT-t, és itt sem találtak semmit. Akkor az orvos azt mondta, hogy mivel mindegyik fogam szép és egészséges, nem akarná felesleges gyökérkezeléssel tönkretenni, de látja a CT-n, hogy a bölcsességfogam nagyon közel van a 7-esem gyökeréhez, ezért lehet, azt érzem, ahogy mocorog. (Csak rágáskor fáj, nem érzékeny se hidegre, se melegre, nem fáj, ha kocogtatják, nem fáj akkor sem, ha nagyobb dolgot rágok, csak akkor, mikor már összeér a fogsorom.)


A bölcsességfogaim közül egyik sem nőtt ki, panorámaröntgenen láttam már sokszor, hogy kb. 45 fokos szögben hajolnak rá a fogsoromra.


Van köztetek olyan, akinek a panaszmentes bölcsességfog kivételtől elmúlt a már kinőtt fogaiban a fájdalom?



2020. jan. 1. 01:03
 1/1 anonim válasza:
Szerintem simán okozhatja a problémát a közel lévő, 45 fokban ráhajló bölcsesség fogad. Az alsók nekem sem nőttek ki, cserébe ránőttek a mellettük lévő nagyőrlőkre. Emiatt a teljes alsó fogsoromat összetolták és bár fájdalmat nem okoztak, a középen lévő kisebb fogaimat "szépen" össztolták. Fura, hogy már látta az orvos is a panoráma röntgenen, de nem javasolta a kiszedésüket. Nekem szájsebész kiműtötte mind a két alsót, mert muszáj volt.
2020. jan. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!