Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mivel lehetne házilagosan...

Mivel lehetne házilagosan leszedni a fogkövet, vagy megelőzni a kialakulását?

Figyelt kérdés

#Fogkőeltávolítás-házilag
2020. jan. 2. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Megelőzésre nekem a Philips sonicare ultrahangos fogkefeje vált be, azóta másfél-két évente kell csak leszedni a fogkovet. Meg nyilván a napi többszöri fogmosás, cukros dolgok, üdítő kerülése is segít. Leszedni magamnak en soha nem próbáltam de elvileg le lehet kaparni otthon is
2020. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
A lepedékből alakul ki a fogkő, ezért egyetlen megelőzése, ha nincs lepedék.
2020. jan. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 jácint78 ***** válasza:
30%
...amig sok fogam volt rendszeresen jartam felevente atvizsgalasra fogko eltavra de neha szuvasodott mert nem tudtam hogy a lepedek erzeskor mar ajanlott egy gyengebb fogkrem nelkuli surolas amikor meg mar felhalmozodott az elfelejtett esti fogkremes surolas utan akkor ujabban lugositok is szodabikarbonaval neha szajpadlas es nyelv inny atsurolas segitett hogy ritkabban jarjak tomesre es ritkan korai kihuzatasra...szoval a felelotlenseg tudatlansag miatt mar tobb hatso fogamat elvesztettem...ajanlott utana olvasni
2020. jan. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, én is pont arra gondoltam, hogy szódabikarbónás öblögetéssel, fogmosással lassítani lehetne a folyamatot.
2020. jan. 3. 23:31
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem próbáltam, de a szódabikarbónás fogmosást újságban is olvastam.
2020. jan. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogkő nem a lepedékből, hanem a kikristályosodott nyálból alakul ki. Ez kb. megelőzhetetlen.

Általában akiknek sok a fogpótlása hajlamosabbak rá, hiszen a pótlásokon és azok közt jobban megtapad.

Vannak genetikai okai is, léteznek akik hajlamosabbak rá és léteznek akik kevésbé. Nyál összetételtől függ.

Szódabikarbóna semmit sem használ. Megelőzésként jöhet szóba, de csak minimális hatásfokkal. Csak emiatt nem szabad fogyasztani.

Valóban vannak olyan fogkefék, főleg az elemes, vagy a tölthető akkus elektromos fogkefék között, melyek a lazábban elhelyezkedő fogköveket eltávolítják, viszont az összessel nem tudnak megbirkózni. Házilag tehát nem lehet teljesen eltávolítani ezeket. Kapargatással csak a fogzománcot fogod lekaparni a fogadról, ami miatt sokkal érzékenyebb és szuvasodásra hajlamosabb lesz a fogad, úgyhogy ezt ajánlanám a legkevésbé.

Nem értelek, miért idegenkedsz a fogorvosoktól? A félelem nem jó tanácsadó. El kell menni és letisztíttatni. Nem fáj és még csak nem is kerül sokba. Normális esetben kb. egy perces dolog az egész.

Mindenképpen érdemes megcsináltatni évente, kétévente egyszer, mert ha nem teszed, akkor azon túl, hogy csúnyák, felhalmozódnak bennük a baktériumok. Ettől ugyan nem fognak jobban romlani a fogaid, viszont egyfelől mindenféle fertőzéseket kaphatsz, másfelől egyre büdösebb lesz a leheleted.

2020. jan. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%

A szódabikarbónát felejtsd el, a "szuper házi praktikák" néha visszaütnek. Roncsolja a fogzománcot, úgy fel tudja érdesíteni, hogy később még durvábban megtelepszik benne bármi, ami elszínezné, plusz fájni is fog, idővel szuvasodni... Egyébként is fogfehérítésre szokták használni.


A fogkövet az alapos fogtisztítás tudja valamelyest megelőzni. Elektromos fogkefe + fogselyem. Nekem bevált. De még emellett is képződik valamennyi fogkő, mint fentebb írták a nyál összetételétől függ, az meg a hajlamtól. Félévente egy főgkőeltávolítás ingyenes a körzeti fogorvosnál, leginkább ezzel lehet kordában tartani.

2020. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!