Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Letört a nemrég gyökérkezelt...

Letört a nemrég gyökérkezelt fogam, csak az ideiglenes tömés, és 1 oldala maradt meg. Ezt már csak kihúzatni lehet, ugye?

Figyelt kérdés
2020. jan. 8. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen, de ehhez egy fogorvos kell
2020. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Ki tudják pótolni. Persze nyilván számít, hogy mennyi maradt meg belőle. Nekem csináltak már ilyet. Tök szép lett.
2020. jan. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mekkora darab tört le. Meg az sem mindegy hogy gyökérig tört vagy csak a koronából. ha gyökérig van törve azt már nem biztos hogy megcsinálja a fogorvos mert ha az íny alatt is van törés az már problémásabb mert komoly ínygyulladás is lehet a vége ami csak rontani fog a helyzeten. Nekem is tört le egy fogam, nem volt gyökér kezelve csak tömve és bizony a gyökeréig tört le egy jó nagy darab és mondta a fogorvos hogy mivel már az íny alatti részét is érintette a törés plusz amikor vizsgálta egy repedést is látott ami újabb töréssel járt volna ezért mondta hogy azt a fogat már kár felépíteni meg kezelni, mert egyrészt az ínyem fogja bánni ami rosszabb lesz ha begyullad, másrészt ha a fog másik feléből törik le egy darab akkor a pótolt rész sem marad rajta sokáig plusz akkor gyökér kezelni is kellene amit lehet már túl sem élne a fogam mert a fúrás miatt fog darabokra hullani, azt meg már még nehezebb esz kihúzni szilánkonként úgy hogy ne maradjon benne, tehát nekem akkor mondta hogy mindenhogyan csak jobban fogok járni eleve hátsó fog, nem lesz annyira feltűnő, és pár hónap után amikor az íny is szépen összehúzódott és teljesen regenerálódott akkor el lehet gondolkodni implantátumon vagy hidat tesz fel ami még 2 fog kihúzással járhat amit akkor javasol ha a másik kettő amit ki kellene húzni az sem tejesen egészséges, de így hogy egészségesek azok a fogak így azokat ő nem bántaná, de az én döntésem hoygan tovább.
2020. jan. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyu, nekem most karácsony előtt tört le, tőből, egy 20 éves gyökérkezelt koronás fogam.

A doki csinált egy röntgent és látta, hogy okés a gyökér, ezért kiszedte a gyökértömést és egy fém ún. csapot ragasztott be, erre építette a technikus a porcelán fogat.

De meg a röntgen előtt elmondta a doki, hogy csak akkor lehet ez a csapos, (olcsóbb) megoldas, ha okés a gyökér. Ha nem akkor ķurva drága implant.

2020. jan. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, 2hét múlva megyek fogorvoshoz. Remélem meg lehet menteni, mert ez nem hátul van. :(
2020. jan. 8. 15:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is ún. esztétikai tartomanyban volt. Konkrétan elöl a bal, felső 2. Gondolhatod, hogy néztem ki.

Mintha a Mónika showból szalajsztottak volna.

2020. jan. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!