Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Jobban fog fájni? Ha a doki...

Jobban fog fájni? Ha a doki csak 1gyökeret kezelte ki annak a fognak amelynek 2 gyokere van, SOS

Figyelt kérdés

A felsõ 4es fogamat kezelte es annak a fognak 2gyokere van , regebbi rontgenfelvetelrol tudom biztosan.

Mondtam h van rontgenfelvetelem ha szuksege lenne rá.

Azt mondta hogy fúrásnál látni fogja.

Nem mondtam h 2gyokere van, hisz nem akarom h ugy erezze h okoskodok.


Jon a hetvege, a masik gyoker jobban fog fajni ha meglett bojgatva a mellette levõ, hisz a fogágyhoz mindket gyokernek van.koze.


SOS KERLEK HAMAR VALASZOLJATOK HA TEHETITEK MERT 16:15IG VISSZAMEHETEK


2020. febr. 7. 11:36
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
és nem akarom h hetvegen is fájjon 😭😭
2020. febr. 7. 11:37
 2/14 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem is hallottam, hogy csak az egyik gyökeret kezelik. Nekem is volt gyökérkezelésem, háromgyökerű fog ráadásul, de fel sem merült, hogy csak egyik vagy másik gyökeret irtsa ki belőle. Pedig a lyuk elhelyezkedése alapján akár még indokolható is lett volna, mivel a fognak csak egyik oldalát érintette.
2020. febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem keszitett rontgenfelvetelt sem sajnos.

Csak félek h ne fajjon jobban es ráadásul HETVEGE IS VAN. Istenem mit tegyek?

2020. febr. 7. 11:50
 4/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk olyat se hallottam még, hogy röntgenfelvétel készítése nélkül vágjanak bele egy gyökérkezelésbe. De persze én nem vagyok fogorvos, csak egy laikus, úgyhogy nem nagyon tudok segíteni sajnos.
2020. febr. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Menjek vissza a dokihoz ez esetben es kerjem h nezze meg a felvetelt (korzeti fogorvos ) vagy tűrjek hatha nemis fog fajni ha kimegy a zsibbadas.

De nem lenne ciki visszamenni?

2020. febr. 7. 12:00
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Miből gondolod, hogy nem kezelte ki az egyik gyökeret? Miért hiszed, hogy a fogorvos, aki ezért tanult 5 + 3 évet nem tudja, hogy hány gyökere van egy felső négyed fognak?
2020. febr. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

1. láttam a röntgenfelvételt ahol eggyértelmu hogy 2 gyökér van.

2. a felső 4esnek 70%ban 2 gyökere van és a felvételen látszik

3. nem készitett röntgent és feltételezem hogy a 2dik gyökér nem tűnt fel neki

4. körzti doki és szerintem neki nincs annyi haszna abbol hogy 2 gyokeret kezeljen hogy megérje.

5. 1x belenyílalt és félek nagyon hogy hétvégén ne fájjon jobban.

Sajnos tudom milyen a fogfájás és borzalmas.

Félek

2020. febr. 7. 14:29
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

70%-ban 2 csatornája van a fognak, nem két gyökere. Mindig 2 gyökere van, maximum a 2 összenőtt egymással, de ez nem sokat változtat a tényen. Egyéb egyéni varianciák pedig extrém ritkák. Egyrészről az orvosod is tisztában van vele, hogy a felső négyes hány gyökerű, nem kell hozzá a te szakmai véleményed. Másrészről: a gyökérkezelés lényege nem abban áll, hogy hány gyökere van a fognak, hanem hány csatornája. Attól, hogy 2 gyökere van, egyáltalán nem biztos, hogy 2 kezelni való csatorna lesz ott, például egy 3 gyökerű felső 6-os fogban gyakran van 4 csatorna, de egy kétgyökerű alsó 6-osban előfordult már 6 is. Minek után a csatornák egyöntetűen a fog egy darab pulpakamrájából erednek, ezért onnan detektálható az összes. Egyáltalán nem szükséges tudni, hogy biztosan hány gyökere van a fognak. Egy kétdimenziós röntgenfelvétel pedig nem mutatja be, hogy hol vannak a fog gyökércsatornái, ahhoz minden egyes gyökérkezelésnél CBCT felvételt kellene készíteni. Bármennyire hihetetlen, a gyökérkezelés során az orvos tapasztalatára, tudására hagyatkozol (pontosabban kéne), arra, hogy ő ott helyben mit lát, ha megnyitotta a fogat. Egy röntgennel semmiféle diagnózis nem állítható fel, azzal csak megerősíteni lehet dolgokat, megcáfolni nem.

Az előző válaszoló, aki biztos több ezer gyökérkezelést nézett már végig életében, ha ilyenek írogat, hogy ő még nem látott gyökérkezelést röntgen nélkül: pedig valójában a röntgennek nem feltétlenül van ott bármiféle funkciója, a csatornák hossza adott esetben egy apexlokátorral is meghatározható, röntgennel az ember a saját munkáját ellenőrzi, pl hogy jó lett-e a gyökértömés, nem a gyakorin portyázó laikus kedvéért teszi azt. S minek után a gyökérkezelésnek számos indikációja ismert, amelyekből soknál a diagnózis felállításához nemhogy nincs szükség röntgenre, de direkt felesleges is, ezért de, egy gyk megkezdhető rtg nélkül is, akkor is, ha te még egész életedben nem láttál ilyet.


És még egy utolsó dolog: az, hogy szerinted szólnod kellett volna az orvosnak, hogy hány gyökere van annak a fognak SZERINTED, éppen olyan lenne, mintha elvinnéd az autószerelőhöz a kocsidat és szólnál neki, hogy melyik oldalon van a kormány. Vagyis azon túl, hogy totál hülyének nézed, még meg is alázod és komoly kérdéseket vet fel, hogy ha azt gondolod, hogy ilyen alapvető dolgokkal nincs tisztában a szakember (a fogak anatómiája az 5 éves orvosi egyetem első éves tárgya), akkor minek mész oda hozzá, ha te amúgy is jobban tudod. Ez a kérdésed az orvossal szembeni abszolút bizalmatlanságodról és tiszteletlenségedről árulkodik, lehet mindkettőtöknek jobb lenne, ha keresnél vki mást, akiben megbízol, te is megnyugodnál, meg az orvost sem tennéd ki egy olyan kellemetlen kommunikációnak, hogy kioktatod a saját szakmájában ilyet alapvető kérdésben.

2020. febr. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

utolo nem fogod fel hogy fáj? ne oktass ki engem , nehogy már az is az én hibám legyen hogy csinált valamit a fogamnal és még mindig fáj de FÉLJEK VISSZAMENNI

mert azt okozod a válaszoddal. próbálsz nyomást gyakorolni rám hogy még én nézzem magam hűlyének mert vissza merek menni a fájással, és MEREK KÉRDÉST FELTENNI.

Remélek ilyenek mint te sem lesznek orvosok

2020. febr. 10. 08:27
 10/14 A kérdező kommentje:

8as válaszolo ne menjunk el a témától, senki nem akar egy orvost kioktatni nem tudom honnan magyarázol bele mident a szövegedbe.

Az orvosok kötelesek mindent megtenni a betegert ami a szakmájukhoz kötött, sajnos magyarországon már csak minden a pénzről szól , nem arról hogy gyógyitsunk.

Kevés helyen kezelik emberként a pacienst , nem érdekli őket ha fáj vmi az embereknek.

Lassan félnünk kell orvoshoz menni, nem beszélve arról hogy kérdést tegyunk fel ajjajj nehogy megsértődjön. (Egy normális doki megérti ha a paciensnek kérdései vannak, ha igazán segítőkész, nem kombinál össze-vissza negatív feltételezéseket

2020. febr. 10. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!