Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » FONTOS, mennyi ideig tart a...

FONTOS, mennyi ideig tart a gyökértömés? Meddig kell nyitva tartani a számat?

Figyelt kérdés

Én nem amiatt félek a dokitól, hogy fáj, hanem ha egyhelyben kell lennem, pánikot, hányingert, menekülési ingert érezk és emiatt nagyon hisztis vagyok a fogdokinál és bután viselkedek, pedig nem vagyok sose ilyen, de egyszerűen nem bírok akkor az egyszer magammal, pedig nagyon aranyos doktornőm van.

Szóval gyökérkezeltek és holnap kapok gyökértömést. A gyökérkezelés közben ugye meg lehetett állni pihenni, meg a ideiglenes tömés is csak 1-2 percig száradt azt kibírtam. Viszont mondta az orvos h a gyökértömés tovább szárad. A gyökértömésnél mennyi ideig kell (kb) nyitvatartani majd a számat? mennyi idő amíg elkészül? FONTOS LENNE HA VALAKI MEGNYUGTATNA, MERT MÁR MA IS NYUGTATÓT KELLETT BEVENNEM OTT PEDIG NEM SZERETNÉK MEGINT IDIÓTA MÓDON VISELKEDNI :(((


2020. febr. 10. 13:53
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

amúgy tudom, hogy irreális a félelmem, nem lesz semmi bajom, nem fáj és csak jót akarnak nekem, de ez olyan mint másnál a klausztrofóbia vagy a pókfóbia.

Na én már akkor el tudnék ájulni ha meglátom az orvost vagy a rendelőt.

2020. febr. 11. 11:48
 12/16 A kérdező kommentje:

illetve van gyökércsatorna mérő és röntgen is? melyikel használják majd előtte manapság? a röntgentől félek a legjobban amikor beteszik azta fémlapot a számba.

Kibírtam én már mondom implantálást, bölcsességfog műtétet 1 órán át, de inkább mégegyszer az mint egy röntgen.

2020. febr. 11. 11:56
 13/16 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, leirod milyen tapasztalatokat szereztél? A héten megyek én is és pont ugyanez a félelmem mint neked. Nagyon hálás lennék.
2020. júl. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nagyon hamar meglett, igazából nem kellett megvárnia száradási idejét, csak 1-2 percet, mert nem azonnal kaptam végleges tömést :)

a röntgen nem kellemes de kibírható...nekem is most lesz még 1 gyökérkezelésem, de már kevésbé félek.

2020. júl. 14. 20:20
 15/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen, ez megnyugtató. :) Nekem is gyökérkezelik még egy fogam, ha az első készen lesz.

Egyenlőre kiszedte a doki az idegeket, betett egy ideiglenes tömést és ezt fogja most gondolom véglegesre cserélni. (remélem) Utána jöhet a másik fog. Remélem ez ilyen egyszerű lesz.


Nekem volt röntgen a kezelés előtt, de az nem volt kellemetlen. Rá kellett harapnom egy kis műanyag pöcökre és a gép körbe ment a fejem körül.

2020. júl. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nekem helyi röntgent csináltak és mivel hátsó fog egy fémlapot tettek hátra a számba (hányinger miatt volt kellemetlen), nyugi, nem vészes az első kezelés ami rossz, de azon már túl vagy. :)
2020. júl. 14. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!