Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van okom félni? :S (többilent)

Van okom félni? :S (többilent)

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, a minap elmentünk fogszabályozót nézni, a doki "lefényképezte" a fogsoromat, s kiderült, van még 1 tejfogam, ami nem esett ki, felette pedig a rendes fogam. A doki azt mondta, hogy előbb-utóbb vagy a szájpadlásomon fog kinőni, vagy valami lehetetlen helyen. Nagyon megrémített, azt mondta, hogy meg kell operálni a fogam. Előbb kihúzza a tejfogam, majd felvágja az ínyem egészen a fogamig, és rászerel valamit, ami lehúzza. Azt is mondta, hogy nem biztos, hogy lenő, meg nem tudja, hogy nem nőtt-e hozzá az álkapcsomhoz... Nagyon megijedtem. Még soha nem volt semmilyen műtétem, tudom, hogy ez egy rutinműtét, de nagyon megrémültem... :S:S
2010. júl. 23. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Javaslom,hogy nézed meg a fogaid másik fogorvossal is,lehet,hogy más tudna egyszerűbb,kíméletesebb módszert is.
2010. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) Ha minden jól megy, elmegyek egy másik fogorvoshoz is, hogy megbeszéljük vele a dolgokat, hogy ő mit ajánl..
2010. júl. 23. 15:53
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanezt csinálták 2 szemfoggal ezelőtt 17 évvel. Minden rendben ment, nem fájt, mert kaptam érzéstelenítő injekciót. Utána kaptam éjszakai fogszabályzót, hogy ne másszanak el a fogaim és legyen hely a két szemfognak. Kinőttek 2-3 hónap alatt, azóta minden rendben. Lehet, hogy még ma is ez a módszer és nem találtak jobbat. El tudom képzelni.
2010. júl. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi, hogy írtál :) Remélem nekem is simán fog menni, jó lenne, ha szép fogaim lennének... szerintem én rögtön állandót kapok, csak át kell estnem ezen a dolgon.. :S
2010. júl. 23. 15:57
 5/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok

Igen, nekem a többi fogam rendben volt, nem volt kuszaság, tényleg csak azért kellett a fogszabályzó, hogy a mellette lévő ne másszanak a helyére, amíg ki nem nől. Sok sikert! Ha gondolod, kérdezz meg másik fogorvost is, persze, csak nekem annyira ismerős volt a történet, hogy gondoltam leírom, hogy ez valóban így működik. A fogorvosom rendelkezik szájsebészeti képesítéssel is, úgyhogy ő csinálta az egészet, a tejfogak kihúzását és a feltárást is. Utána fájt egy picit természetesen, de azóta begyulladt bölcsességfogakat is szedtek ki nekem, amiknek nem volt helyük kinőne, az sokkal rosszabb volt. Kellemetlen, kényelmetlen, de abszolút kibírható beavatkozás.

2010. júl. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi szépe, hogy írtál! Nagyon örülök, hiszen halhattam a "történetet" olyan szemszögéből is, akivel ez megtörtént... ha már ott vagyok, akkor nem félek, de az előtte lévő napok múlása idegölő... Picit az is aggaszt, hogy, ha a számban operálnak, azt nagyon hallom, ahogy vágják meg minden... köszi mégegyszer :)
2010. júl. 23. 16:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Már működnek olyan fogászatok,ahol lehetőség van altatást kérni ilyen nagyobb fogászati beavatkozásoknál,úgy tudom.
2010. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
csak az a baj, hogy az altatástól is félek... tudom, nem kéne, de mégis :S olyan kis betoji vagyok XD
2010. júl. 23. 21:41
 9/11 anonim ***** válasza:
sztem meg huzasd ki a tejfogadat és akkor beilleszkedik a helyére a csontfog!
2010. júl. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 4 ilyen apró műtéten estem át...ne parázz mert ott semmit nem fogsz érezni. Majd utána...de fájdalomcsillapítóval minden rendben lesz.
2010. júl. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!