Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog húzás után...

Bölcsességfog húzás után milyen mèrtèkig normális az arcdagadás?

Figyelt kérdés

Péntek délután húzták ki egyszerre mind a négyet, még íny alatt voltak. Aznap már néhány óra múlva elkezdett dagadni, én sajnos azóta sem hagyta abba. Antibiotikumot nem szedek, mert a doki azt mondta hogy bele varrt a sebbe egy antibiotikumos kapszula szerű dolgot, aminek elégnek kell lennie. Viszont fájni is még mindig elèggè fáj, illetve ma reggel már úgy keltem, hogy nemcsak két oldalt az arcom van feldagadva, hanem a fejem alatt, a tokámnál is teljesen ki van feszülve. Olyan mintha felpumpálták volna a fejem alsó részét. Egyrészt iszonyatosan néz ki, másrészt már kezd megint a beszédben és akadályozni.

De túl sok minden kezelési tervet nem mondott a fogorvos, annyit mondott, ha nagyon fáj menjek vissza hétfőn, ha nem akkor menjek dolgozni... Ezért gondoltam hogy csak simán elmegyek a háziorvosomhoz, mert ezen a héten biztos hogy nem fogok tudni így dolgozni. Viszont a dagadás miatt nem tudom. A fogorvos tud kezdeni vele valamit, vagy el kell múlnia idővel? (Bár péntek óta folyamatosan jegelem, de nem változtatott semmin..)

Köszi


2020. febr. 17. 05:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem normalis,hogy ennyire,menj vissza a dokihoz.
2020. febr. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jó hogy visszamentem, kaptam egy kis fertőzést.. az antibiotikumos ampullák ellenére.. most körbe tisztították a sebeket, és három napig antibiotikum kúra, de most már rendes tabletta formában, aztán szerdán újra kontroll.
2020. febr. 17. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!