Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek ez normális?...

Szerintetek ez normális? Gyulladt fogat kihúzni, null érzéstelenítéssel,3 hónapos kismamának?

Figyelt kérdés
A sógornőmnek tegnapelőtt mregfájdult a foga, ma bement dokihoz. Kapott 2 injekciót, de a doki mondta, hogy gyulladt és fájni fog. Nem is hatott egyáltalán az érzéstelenítő, és úgy húzta ki neki. Üvöltött szegény lány, ilyet még soha nem hallottam, már rájuk akartam törni az ajtót! Mondtam is a doktornőnek, hogy egy hentes, nem fogorvos. A gyulladást kellett volna előbb kezelni, nem?

2018. aug. 7. 21:16
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:

Azt hiszem kettőnk közül te vagy az agresszív barom! Nem azt írtam, hogy nem kapott érzéstelenítőt, hanem hogy nem hatott! A cigányozás az látom könnyen megy, elég előítéletes vagy. A lány amúgy már 23 éves... és igen, szívem szerint rátörtem volna az ajtót, hogy álljon le, ne kínozza annyira! De nem tettem, mert pont nem vagyok agresszív! Ez a fogdoki meg valóban egy hentes, nagyon sok rosszat hallottam már róla. Nagynéném fogát úgy húzta ki, hogy benne hagyta a felét, de ő persze nem vette észre, csak miután a nagynéném visszament, mert fáj neki...

Kettőnk közül te vagy az idióta, agresszív, sötét, előítéletes bunkó!

2018. aug. 7. 21:33
 2/36 anonim ***** válasza:
73%

Első: szerintem itt kultúráltan is ellehet mondani egy véleményt.


Amúgy én is úgy tudom hogy nagyon gyulladt fogakat nem szabad kihúzni. Meg hogy ilyen esetekben gyökérkezeléssel még lehetne menteni a fogat.

2018. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 Ypszilon1980 ***** válasza:
93%
Valóban az van, hogy ha nagyon be van gyulladva, akkor nem hat az érzéstelenítő, ez nem a doki hibája. Azt nem tudom én eldönteni, hogy mennyire volt sűrgős a helyzet, valószínű nem lehetett várni vele és emiatt döntöttek úgy, hogy így is kihúzzák. Nyílván a doki nem tudja eldönteni mennyire hat az injekció, ha meg már elkezdi, akkor nem lehet abbahagyni. Ez akármilyen nagy gyulladásnál így van, nem csak fognál. Ilyenkor el lehet menni magánba és van ahol van altatás vagy gáz belélegzéses kábítás, csak hát az sokba kerül nyílván.
2018. aug. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
77%
Ilyen orvoshoz nem szabad menni. Akkor inkább magán. Tényleg hentes aki hagyja üvölteni a pacienst.
2018. aug. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat! Szegény teljesen sokkban van a fájdalom miatt, ráadásul a foga helye is nagyon fáj, a fél feje bedagadt. Állandóan a sikolya van a fejemben, én is teljes sokkba kerültem, még én is elsírtam magam, ahogy hallottam. Mondtam is neki, hogy ne menjen hozzá, mert nagyon sok rosszat hallottam róla. És olyan indulatos lettem, annyira sajnáltam szegényt, hogy kijött belőlem, hogy egy hentes, és ide soha többé. Elment volna magánba is, de nem sok van a környéken, több hétre kap időpontot.

Komolyan, attól féltem, nagy fájdalomtól elvetél, bár nem tudom, van-e ilyen.

2018. aug. 7. 21:46
 6/36 anonim ***** válasza:
Ha tegnapelőtt volt a húzás és még mindig bevan neki dagadva az nem jó jel, de tegyen rá hideg borogatást az talán leviszi. Ha nem akkor lehet bentmaradt egy gyökérdarab és ki kell azt is szedetni.
2018. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Ma volt a húzás, tegnapelőtt fájdult meg neki.
2018. aug. 7. 22:17
 8/36 anonim ***** válasza:
Ja tényleg, félreolvastam. De a borogatást tegyétek rá szerintem.
2018. aug. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
37%

"Nem azt írtam, hogy nem kapott érzéstelenítőt, hanem hogy nem hatott!"


Nem ezt írtad. Magadat is meghazudtolod?

"null érzéstelenítéssel"


EZT NEM TE ÍRTAD?! Miért hazudsz???


"Kapott 2 injekciót, de a doki mondta, hogy gyulladt és fájni fog. "

Tehát még figyelmeztetett is... És mégis ő a hülye, nem TE!

2018. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
94%
Szegény.Nekem volt terhesen gyökérkezelésem.Nem kéne, hogy így bedagadjon neki viszont.Borogassa vagy jegelje, vegyen be paracetamolt,terhesen az mehet,az jó a fájdalomra meg a gyulladásra is.Ha a ma esti jegelés után se jobb,holnap doki.Nem jó ilyenkor ekkora gyulladás a szervezetben.
2018. aug. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!