Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Igazából mindegy milyen...

Igazából mindegy milyen fogkrémmel mosunk fogat, csak a lepedéket távolítsuk el?

Figyelt kérdés

Ez a legfontosabb? Vagy számít hogy milyen fogkrémet használunk?

Mi a véleményetek?


2020. febr. 21. 17:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Illetve persze fogselymet is használunk.
2020. febr. 21. 17:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem számít, nálam nagyon érezhető h mikor nem megfelelő fogkrémet használok rendkívül érzékenyek lesznek a fogaim 1-2 napon belül, míg ha jo minőségű a fogkremem akkor kb jeget is tudok ragcsalni :)
2020. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha számít is valamit, igazából nem sokat. A fogászati problémák fő okozója a lepedék, és a fogkrém nem képes eltávolítani a lepedéket, nem is ez a feladata. Erre kizárólag a fogkefe és a fogselyem képes. Ráadásul a fogkrémekben csalóka a mentolos íz, ugyanis attól akkor is tisztának érezzük a szánkat, ha tele van lepedékkel.

A fogkrém feladata, hogy a már fogkefével megtisztított fognak visszaadja az ásványi anyagait (főleg a fluoridot) és kellemesebb legyen a fogmosás. A minőségibb fogkrémek ezen kívül adnak valamilyen pluszt is, pl. hosszabb védelmet biztosít a lepedék lerakódása ellen, feltölti a fognyakon szabaddá vált dentintubulusokat (azaz csökkenti a fogérzékenységet), vagy enyhíti az ínygyulladást. Ettől függetlenül a lepedéket, ami a szuvasodást, az ínygyulladást és az ínylehúzódást okozza kizárólag a fogkefe tudja eltávolítani rendszeres fogmosás mellett (+ fél/egy évente fogászati kontroll), a fogkrém mondhatni csak tüneti kezelést csinál.

2020. febr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Számít, én fél évente hárok fogorvoshoz és sokkal tobb fogkövem volt, pedig ugyanúgy elektromos fogkefével mosom, csak elmex/meridol/sensodyne rapid fogkrémek helyett lacalut activera váltottam fogínyproémák miatt
2020. febr. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, ezt érdemes elolvasni a témában: [link]
2020. febr. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Pont olvastam.
2020. febr. 22. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!