Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Fém, zafír...

Fogszabályzósok! Fém, zafír vagy porcelán készüléket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

23 éves lány vagyok, önligírozós készülékem lesz, de a fogorvosom azt mondta, a többit én döntsem el. Az esztétikus sokkal drágább, viszont a "hiúságomnak" a fém nem tenne jót. Bár a kis színes gumikkal lehet, hogy az sem lenne durva.


Van bármilyen szempont, amiből az egyik fajta fogszabályzó jobb, mint a másik? Hallottam, hogy pl. a porcelán el tud színeződni, ez mennyire jellemző? (Elég sokat teázom.)


Köszönöm előre is, ha valaki válaszol! :)


2019. szept. 21. 21:41
 1/5 anonim válasza:
Nekem porcelán van, aufusztusban került fel. A gumik valóban elszíneződnek (kávézom, teázom). Kb 2 hét alatt lesz így észrevehető, de mivel 3 hetente járok cserére, így annyira nem zavaró.
2019. szept. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)


És szereted? Mennyire feltűnő a fogakon? Élőben még nem láttam, a képek alapján meg nem nagyon tudom eldönteni.

2019. szept. 23. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem most szombaton tették fel a zafírt, de ez sima, nem önligírozós.


Nekem a fogszabályzós orvosom azt mondta, hogy az önligírozós a leggyorsabb, viszont az önligírozósból a zafírt elvileg nagyon nehéz tisztítani. Nem fejtegette, hogy miért mert nekem azt egyáltalán nem ajánlotta.


A sima zafírommal nekem eddig semmi bajom, bár minden étkezés után mosom + szájvíz. Nagyon szép és mindenki dicséri, plusz nem töri a számat mert ilyen kis kerekek a brekettek. Szóval én fémet nem választanék.

2019. okt. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

1. vagyok. Nekem sem önligírozós egyébként. Azt hallottam, hogy azzal ritkábban kell visszajárni a fogorvoshoz, szóval az elszíneződés szempontjából már problémásabb lehet.

Egyébként szeretem nagyon. Nyilván közelről észrevehető, de messziről nehéz kiszúrni.

Végül döntöttél?

2019. okt. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!


Nekem fém fogszabim van, ilyen kisebb fajta. Én is féltem az elején, szerintem nekem az hogy jól látszik pont hogy jót tett, így két év után nem bánom hogy nem zafírt választottam.

Egyrészt a zafír ha önligírozós, ha nem ugyanúgy elszíneződik idő után. Másrészt nekem a fogorvosom azt mondta, van amikor csak úgy magától lepattan,ilyen szempontból a fém sokkal időtállóbb.


Ui.: azt írtad önligírozós. önligírozósra nem tesznek színes gumit.

2019. okt. 12. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!