Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire fáj a fogorvosi kezelés?

Mennyire fáj a fogorvosi kezelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valósznűleg van lyukas fogam,amit gondolom majd tömni kell....Halottam hogy ha valaki sokáig nem megy el vele orvoshoz akkor rosszabodhat és gyökérkezelés kell.Csak biztonságból kérdezem: Azért ha valakinek gyökérkezelés kell azt észreveszi magán az ember,nem? Úgy értem nagyon fáj a foga..stb.

És mennyire fáj egy fogorvosi kezelés?Gondolok itt az érzéstelenítésre,utána következő folyamatokra.

Illetve fogkő és/vagy a lyukas fog miatt lehetnek sárgábbak a fogaim,ha megcsináltatom,fehérebbek lesznek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. márc. 18. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

igen, fáj. Ha elhal a fog, nem érzel semmit.

Ha nem, akkor is kapsz érzéstelenítőt.

Ez a valószínűleg van lyukas nem egy rothadó fogat jelent, nyugodj meg, akkor gázabb. Vagy ha régebben tömött, fáj, akkor is gyökérk.

De most ezen feleslegesen aggódsz, nem végeznek ilyen kezeléseket a vészhelyzetben, ami van. Tömést pláne nem.

2020. márc. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:

A szuri lehet kellemetlen de utána elzsibbad és nem érzel semmit. A fog tűnhet sárgábbnak fogkő esetén, ha leszedik, jobb helyeken le is polírozzák és akkor simább és valamivel fehérebb is lesz a fog.

A gyökérkezeléses cuccost nem tudom, de annak már komolyabb oka van, valószínűleg feltűnne ha arra lenne szükség.

2020. márc. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az elkövetkező 2-3 hónapban állami garanciával teljesen fájdalommentes. Mert nem jutsz hozzá, sajnos:(

Amúgy, ha lenne, nem lenne gáz. Az érzéstelenítő is kb. mint egy szúnyogcsípés, utána meg nem érzel semmit. Ha kimegy az érzéstelenítő, egy kicsit még érzed, hiszen megbolygatták a területet.

2020. márc. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy lyukas fogam, elég szépen kilyukadt, és még én is érzéstelenítés nélkül is simán kibírtam. Fájt kb 2 percig amíg csinálta, utána már csak alig.
2020. márc. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Figyelj. En, hulye, annyira rettegtem a tuszurastol, hogy huszoneves koromig erzestelenites nelkul tomettem a legerzekenyebb lyukas fogakat is. Nagyon banom. Erzestelenites utan elvileg tenyleg nem erzed. Kiveve gyulladt fog. De hidd el, mikor nekem gyokerkezelni kellett, ugy fajt, hogy repultem szinte be a rendelobe. Es bar kozben fel kellett tennem a kezem, hogy alljunk meg, pedig ott injekcioval, hidd el, annyira orultem, hogy jo kezekben vagyok. Ez volt a fejemben, hogy ket napig megdoglottem, most pedig megszabadulok a kinjaimtol. Miota nem az iskolafogaszat, hepin jarok fogorvoshoz, csak penzugyi muvelet szinte.
2020. márc. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%
MEG VAN TILTVA nekik mától, hogy ilyen kezeléslet végezzenek, a fájdalom sem tartozik a sürgős esetek közé! Hétfőtől nem kellett volna, de nyilván volt aki ennek ellenére dolgozott!
2020. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Laylah ***** válasza:

A tömésre nem mindig adnak érzéstelenítést, az a lyuk nagyságától függ. Ha csak felületi, sekély lyuk, akkor nem adnak, hiszen nem is érzel semmit azon kívül, hogy kotornak a szádban. Mélyebb lyukaknál, ahol már le kell fúrni akár az ínyig is, már adnak.

Gyökérkezelés nem tudom, fáj-e, nekem egyszer begyulladt egy foggyökér, kifúrták a fogam, de féltem visszamenni betömetni. Évekig állt ott lyukasan, csak az ideiglenes gyökértömés volt benne, csodálkozom, hogy olyan sokáig bent maradt. A vége az lett, hogy elhalt az ideg és a fog is, elkezdett feketedni. Gyökérkezelést kaptam, érzéstelenítés nélkül, és nem éreztem semmilyen fájdalmat, hiszen az ideg már elhalt, de a gyulladás folyamatos volt, és majdnem az arcüregemig terjedt (felső fogsor, ugyebár). Azóta korona van rajta, megszoktam, semmi gond nincs vele.

De ha fáj, valamint csak mostanában lett lyukas, akkor biztos nem halt még el. Akkor szoktak gyökérkezelni, ha rossz állapotban van már a fog, de kihúzni nem feltétlenül szükséges.

Az pedig, hogy mennyire fáj, orvosa válogatja, vannak ügyesek és vannak nemtörődöm emberek is. Nekem mondjuk a korona felrakása fájt, mikor körbe rakott még fel valami fonalszerű cuccot, de csak azért, mert a doki elfelejtette beadni az érzéstelenítőt, utólag vette észre és csodálkozott, hogy milyen jól bírtam és meg se nyikkantam. :) Nem féltem tőle, vagy két hónapig szinte hetente jártam hozzá, mire rendbe rakattam mindent, ez meg az utolsó találkozásunk volt.


A fogkövleszedéstől, töméstől nem lesz fehérebb a fogad. A fogfehérítés külön eljárás, és eléggé zsebbenyúlós. A filmsztáros fehérség elérését nem javasolják, mert eléggé roncsolja a fogakat és gyengébbek lesznek. A másik eljárás pedig "csak" genetikai fehérséget ad, tehát olyan világosak lesznek a fogaid, amilyenek akkor voltak, mikor kinőttek. Az eljárás viszonylag hosszú (3x20 perc egymás után, plusz a paszta és ínyvédő felvitele, összesen olyan másfél óra), el nem mászkálhatsz, mert egy lámpa előtt kell ülnöd kifeszített szájjal. Fájdalmasnak nem mondanám, de nem kellemes, mikor hat az anyag, eléggé szúrós érzés, mint mikor a hideg belenyilall a fogadba. Utána még akár egy hétig is érezhetsz ilyen nyilallásokat, az első 3-4 napon főleg.

2020. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És ha genetikai fehérséget ad,vagyis ahogy te mondtad kedves utolsó olyan fehérek lesznek mint ahogy kinőttek,akkor mitől színeződtek el,mitől lettek sárgák?

Tudom hogy hülyeség (mivel akkor nem lenne igény a piacon fogférítéses kezelésre) de esetleg nincsen valamilyen fogkrém ami akár csak pár árnyalattal is,de fehérít?

Amúgy köszönöm szépen a válaszokat!

2020. ápr. 20. 18:07
 9/11 Laylah ***** válasza:

Színezékek, színezőanyagok, "fogó" dolgok, mint vörösbor, cigi, kávé, cékla, stb. Ezek hosszú távon beleivódnak a fogakba. A fehérítés, amit én írtam, ezeket a színezőanyagokat távolítja el.

Keress rá fogkrémre itt gyakorin, valamelyik nap láttam egy kédést ezzel kapcsolatban.

2020. ápr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát a fogó anyagok közül nagyon maximum a cékla jöhet szóba...az is úgy hogy félévenként max kétszer-háromazor.

Viszont nekem is az a helyzet az egyik fogammal mint neked kedves utolsó, hogy kifúrták, aztán nem mentem vissza, viszont még szerintem nem halt el meg semmi..csak úgy maradt.Viszont arra emlékszem hogy amikor mentem fogorvoshoz azzal a foggal azt mondták hogy az tejfog.Akkor hogyhogy nem esett ki? És ha majd kihúzzák akkor kifog nőni a csontfog a helyére?

2020. ápr. 21. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!