Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A begyulladt fogat kihúzzák...

A begyulladt fogat kihúzzák most a jarvany idején?

Figyelt kérdés
2020. márc. 19. 18:17
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
0%
csak a magán orvos
2020. márc. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
61%

Még az se, ha nem tályogos sürgős eset.


Embertelen fogfájást se kezelik.

2020. márc. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:

NEM! Hétfőn még csak az alapellátásra vonatkozott, márxius 17-el kiterjesztették eut mindenkire, meg is bírságolják őket. De már legalább tizedszerre írom. Segíteni akarok, meg nem akarom, hogy hamis infókat trejesszenek egyesek! Ugyanis hétfőn, kedden még sokan dolgoztak, most kb. zárva vannak már!


[link]


Csak sürgős estben, de az nem a fogfájás, én is beszívtam, de nekem műteni kellene, mert az íny alatt van.


TÁJÉKOZTATÓ



A FOGÁSZATI SÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁSRÓL:



A fogászati sürgősségi ellátás körébe tartozó beavatkozások



a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető fogászati ellátásról szóló



48/1997.( XII.17.)NM rendelet 2.számú melléklete alapján:



- Fogak friss baleseti sérüléseinek primer ellátása (replantatio, sínezés, gyógyszeres kötés,



extractio).



- Acut odontogen gyulladások ellátása (trepanatio, extractio).



- Ostitis alveolaris, pericoronitis konzervatív kezelése.



- Intraoralisan elhelyezkedő odontogen tályog megnyitása.



- Nyelést vagy/és légzést akadályozó idegentest eltávolítása.



- A szájnyálkahártya és az ajak akut gyulladásos megbetegedéseinek gyógyszeres ellátása.



- Acut mandibula luxatio repositioja.



- Frissen tört állcsont nyugalomba helyezése.



- Trigeminus neuralgiás roham helyi érzéstelenítéssel történő csillapítása.



- Bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítása (tampon, fedőkötés, véralvadást fokozó gyógyszerek helyi alkalmazása, sutura).

2020. márc. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
69%

Utolsó:


Magadat cáfolod, mert benne van a fogelváolítás is. Ne linkelgesd már mindenhova, főleg hogy latinul se tudsz!


Fogat kihúznak.

2020. márc. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
58%

#4 akkor miért hajtják el 100%-ban az embereket elviselhetetlen fogfájással?


Itt az napokban 100%-ban azt olvasni hogy nem fogadják a beteger brutális fogfájással. Pedig valszeg gyulladás állhat mögötte.

2020. márc. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
Szerintem már csak akkor ha 39 fokos lázad van tőle, és -akut- gyulladás, mondjuk ököl méretűee duzzadt az arcod.
2020. márc. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
88%

Amit tudnod kell kérdező:


Olyan ellátások, amely vízzel jár nem végeznek, mert fröcskölődik. És nem az, hogy te köpködödö a fizet, hanem a gépekből jön víz, ahogy kezelnek, bele a szádba, utána onnan ki: Ilyen a fogkőeltávoltás, csiszolás, implantátum, tömés, gyökérkezelés - ezeket nem végzik.


Egy foghúzás nem okoz problémát a rendelőben. Érzéstelenítot megkapod, utána fogja és kihúzza, tampon behelyez és mehetsz a dolgodra.

2020. márc. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
58%

#3 Engem elhajtottak, igaz, hogy az enyémet műteni kell, de a foghúzás attól függ, miért kell... Az, hogy fáj, nem sürgős. Nekem eut fogorvos mondta.


Ne linkelgessem? Te mit linkelsz? Ezek valós adatok.


Mondjuk a legtöbb magánklinika, orvos be is van zárva, úgyhogy nem kell rajta parázni.

2020. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
A foghúzás az sürgős, úgyhogy szerintem mehetsz fogorvoshoz. De ha elég lenne betömni, akkor az nem sürgős.
2020. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:

Ha lázad van oda se mehetsz..., mert nem biztos, hogy attól van.


Ha telefonálsz a rendelőbe, hogy iszonyatosan fáj a fogad és szeretnéd kihúzatni, akkor azt fogja mondani az orvos, hogy bemehetsz. De mindenképpen előtte telefonálj oda, mert röviditett rendelések vannak.


És mégegyszer mondom: FOGAT HÚZNAK!


Azért, mert neked szájsebészeti problémád van és nem szedik ki a bölcsesség fogad, amihhez műtét kell, nem azt jelenti, hogy semmilyen fogászati kezelést nem végeznek.


A műtét vízzel jár.


Műteni alapból nem fognak egy SZTK-s fogorvosnál. Ahhoz szájsebész kell. Az SZTK-s fogorvosoknak nincs szájsebészeti szakvizsgájuk. (Ritka!, de az se fog SZTK-ban neki állni, ezt kórházba csinálják vagy magán úton)


Barátnőm fogorvosi asszisztens... had ne kelljen már magyaráznom neked, hogy mit csinálnak és mit nem....

2020. márc. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!