Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Begyulladt fogat muszáj...

Err222 kérdése:

Begyulladt fogat muszáj gyökérkezelni?

Figyelt kérdés
Rettentően fáj a fogam elől 3 napja. Voltunk orvosnál megröntgenezte de semmit sem látott,jó a fog. Cataflamot írt fel ami pár óráig hat és ismét borzalmasan fáj a fogam. Szerintem bevan gyulladva. Olvastam h ilyenkor gyulladás csökkentő antibiotikumokat írnak fel azok hatnak vagy csak ideiglenes?
2015. okt. 1. 19:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ideiglenesen.

Csak azért, hogy meg tudja csinálni, mert ha már egy fog itt tart akkor nincs mese.

2015. okt. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
értem de még azt se tudja bevan e gyulladva mert nem lát rajta semmit... és ez fájni fog ?
2015. okt. 1. 19:59
 3/12 anonim ***** válasza:

Lehet hogy egy másik foggal van baj és csak rásugárzik - kellene egy nagyobb röntgen (panoráma). Illetve meg kéne nézni hogy a többi fog érzékeny-e kopogtatásra vagy hidegre/melegre.

Amíg nem biztos hogy melyik fog és mennyire van begyulladva, addig biztos nem gyökérkezelik. Ha valamiért nem lehetséges a gyökérkezelés (pl. görbe csatornák) akkor csak a húzás maradt.

2015. okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
tudom melyik fogam fáj és kopogtatom akkor is de első nap érdekes volt mert még nem tudtam melyik fáj mert a bal oldalamon mindeggyiket éreztem ..Holnap megyek vissza a dokihoz nagyon félek ..a gyökérkezelésről esetleg tudsz valamit hogy milyen mert olvasgattam de valaki azt írta hogy rá pár évre így úgyis ki esik az a fogunk...amúgy köszi.
2015. okt. 1. 20:38
 5/12 A kérdező kommentje:
meg eleve mitől lehet hogy egy olyan fogam begyulladt ami jó semmi baja szép és elől van méghozzá
2015. okt. 1. 20:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Még nem törte át a szuvasodás a fogzománcot, vagy a gyökérhártya van gyulladásban, ilyenkor nem látszik kívülről semmi. Cataflam csak fájdalomra jó, antibiotikum meg csak ideiglenesen, tapasztalom szerint max 1 hónapig csökkenti a gyulladást. Nekem van fogam gyökérkezelve és több éve rendben van, ha csak 5 évig is kihúzod vele, már akkor is megérte, de lehet tovább is.
2015. okt. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A gyökérkezelés azt jelenti hogy megnyitják a fogat, kiveszik az ideget (ha gennyes akkor nyitva hagyják amíg az antibiotikum nem viszi le a gyulladást) és végül betömik.

Ideg nélkül a fog kiszárad, törékennyé válik és el is színeződhet. Ezért szokták azt mondani hogy a gyökérkezelt fog átlagosan 5 évet bír ki. De így legalább megmarad a saját fogad és ha történne vele valami (pl. letörik, elszíneződik), akkor egyszerűen rá lehet tenni egy koronát vagy egy héjat. Ez így sokkal olcsóbb, fájdalommentesebb és orvosilag is jobb megoldás, mintha kihúzatnád és implantátumot (műgyökér) vagy 3 koronából álló hidat (+a két szomszédos fogak lecsiszolása) tetetnél fel.

2015. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen:)

és ez fáj ?

ma voltam ismét orvosnál és írt fel dalacint a fájdalom csillapító mellé és azt mondta ha ez hat akkor nem kell gyökér kezelni a fogam ... mert elmulasztja a gyulladást.Mi a véleményetek erről ?

2015. okt. 2. 20:25
 9/12 A kérdező kommentje:

ez olyan para hogy elől van egy tökjó fogam és valami szar keményre ráharaptam és ezért így szopok..

nagyon fáj nem is értem de amúgy nem gennyes meg semmi nem látszik csak iszonyatosan fáj..a fél fejem

2015. okt. 2. 20:33
 10/12 anonim ***** válasza:
Én kétszer szedtem Dalacint egy nagyon fájó fogra, mindkétszer kb 1 hónapra mulasztotta el a gyulladást, utána újra elkezdett fájni.
2015. okt. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!