Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő ha a fog erősen...

Mi a teendő ha a fog erősen fájni kezdett, de nem vállal senki a KORONAVÍRUS miatt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm napok óta szenved a foga miatt, ami nagyon elkezdett neki fájni. Ha jól tudom, a foga kezelés alatt állt, de a vírus közbeszólt. Most akárhol próbálkozik, mindenki elküldi, nem vállalják szájsebészeten se. Én úgy hallottam, hogy a sürgős eseteket kötelesek ellátni. De akkor most mi a teendő?

2020. márc. 24. 20:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%

Én egy hétig szenvedtem a fogfájással, gyulladással, tegnap voltam fogászaton és megkaptam a kezelést. Este még rettentően fájt a betömött fog, de reggelre elmúlt. :-)

Sürgősségi ellátás van! De mivel sokan mennének, kevés a szabad időpont. Én maszek rendelőben voltam, de azoknál sincs igazán hely. Régi ügyfélként kértem időpontot (talán ez is számít), de mindenkit fogadnak, akinek ellátásra van szüksége. Természetesen megfelelő óvintézkedések mellett! Már telefonon feltesznek kérdéseket. Kizárólag azt engedik be, akinek időpontja van! Lábzsákot kell felvenni a cipőre, kezet kell fertőtleníteni, szájat kell öblögetni fertőtlenítős szájvízzel, ismét kérdéseket tesznek fel. Lázat mérnek. Ha minden OK. akkor fogad az orvos. De ő is feltesz néhány kérdést a járvány miatt. Utána jöhet a kezelés.

2020. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
80%
Hazudsz. Mert nem tömnek.
2020. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A 4-es által javasolt Algoflex fortéval vigyázz, mert ibuprofen a hatóanyaga, ami (ha esetleg lappang benned) felerősíti a koronavírus tüneteit. Lázcsillapítónak is csak paracetamolt javasolnak:


[link]


[link]

2020. márc. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

#11 Ne hazudj, a tömés tilos, mert azt mondják, a levegőbe kerülő vízcseppek terjesztik a vírust!

A sürgősségi ellátás húzást jelent, mert az nem jár vízzel. Maszek rendelők szinte mind bezártak, mert nem éri meg nekik nyitva tartani sürgősségi ellátásért. Én is hiába voltam régi ügyfél, telefonon hívott az asszisztensnő, hogy lemondja az időpontomat, mert bezárnak.

2020. márc. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Volt barátnőm is mondta hogy régi ügyfélként ellátják ha fájna a bőlcsességfoga.

Nem csak húznak.


Persze ez kivételes eset.


Te úgy látszik nem voltál eléggé kiemelt ügyfél.

2020. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Bölcsességfogat nem nagyon szoktak tömni. Azt inkább kihúzzák. Nagyon hátul van, nem is igazán férnek hozzá normálisan az orvosok. Nagyon ritka, hogy bölcsességfogat tömnének olyan 1:1000-hez.
2020. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Mindenkinek teljesen igaza van. A kihuzigálás nem kezelés, ráadásul állambácsi sose támogatta a többszázezer ft-os fogpótlást ugye?? Eljött az ideje! Sajnos nagy az esély hogy előbb visz el minket valami akkut betegség, akár egy perforálódott vakbél, egy infarktus stb mert nem kerülsz most időben orvoshoz. De sajnos aki most daganatos beteg, és pl neki marad el vizsgálat, kezelés, az is borzasztó. Én úgy tudom a fájdalomcsillapitás is sürgösségi ellátásba van foglalva. Tény, hogy ismerős most volt lyukas foggal, és első körben antibiotikumot kapott, gondolom ha nem javul kihúzzák utána neki. Azt tudja esetleg valaki, ha maszekhoz jártál, de van körzete is, akkor a maszek betegeit is ellátja sürgösségiben a vírus alatt? Mert én meg olyannak vagyok maszek betege, akinek van körzete.:( Kitartást Nekünk!
2020. ápr. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
A segítség lemaradt. 😊 Recept nélküli dolgok amik a fajdalmon enyhitenek: Gingizol plus ecsetelo, de propolisz tinktura ecsetelesre szintúgy jó, dmindketto gyulladás csökkento es érzéstelenìt is. Szedtem Analgesin dolo tablettát anno, ez nem receptes, de viszont ugyanaz mint az Ampranax. Cataflam dolo aki birja.. Ha van otthon Flector, mert az viszont receptes, abban is van gyulladás csökkentő nem csak fajdalom csillapító. Corsodyl szajoblogeto se árthat,vagy kinek mi valt be. Hat igy s. o. s dolgok ezek jutottak eszembe, mig eljut vki a fogorvoshoz. Kitartas!!!
2020. ápr. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Engem sem látnak el. Már hónapok óta fáj. Már az öngyilkosságon gondolkozok.
2020. ápr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!