Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzassam a fogam? (Többi lent)

Ajkob007 kérdése:

Kihúzassam a fogam? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Voltam fogászaton, és a bal alsó 6-os fogamról röntgennel megállapították, hogy a 4 gyökér közül az egyik teljesen el van halva. Természetesen a gyökérkezelés az elsődleges megoldás, viszont azt monta az orvos, hogy elég faramuci a gyökér, ezért meg kell próbálni felnyitni, ha viszont nem lehet hozzányúlni jobban, akkor húzni kell. Maga a fog egyébként nem fáj. 17 éves vagyok.

2020. máj. 20. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

El van halva...

Gondolom nem akarsz egy elhalt valamit a szádban hagyni konzerváló fogászat ide vagy oda.

A többi is tönkremehet tőle, szerintem szedesd ki, van még elég fogad nem?

2020. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A gyökérkezelésnek amúgy is az a vége, hogy az a fog elhal. De attól még használható marad. Ha viszont kihúzzák, akkor a két szomszédja elkezd bedőlni a helyére, ami nem túl jó. Szóval mégiscsak a meg kéne próbálni megmenteni.
2020. máj. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

#2


Használható? Mégis mire? Egy idő után migrén, és állkapocs izületi reuma okozója lehet, erősebb ráharapásoknál pedig fájdalom jelentkezik majd.


Dísznek jó maximum, de "használható" már sosem lesz, csak szivacsos és egyre gyengülő amíg egy napon majd egy váratlan harapásnál letörik, széthasad hosszába íny alá. Tök jókor jön ez mondjuk egy külföldi munka, vagy nyaralás közepén.

2020. máj. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Krónikus gyulladási vagy rejtett gócpont lehet, plusz egyéb "autoimmun" betegségek, / libidó, / potencia, / vérnyomás, / izületi / kalcium anyagcsere problémák okozója, egy baktérium raktár. Egy elhalt és a testedbe bezárt lebomlani, felszívódni, tisztulni nem tudó góc ami lehet, hogy "esztétikus" ugyan, de gyengíti a szervezeted, mert a benne lapuló bomló anyagok a mikrokeringéssel gond nélkül bejutnak a véredbe.

Ha pedig eresztene a tömés egy kicsit is, akkor még szaga is lesz, amit érezhetsz minden reggel.


3# válaszoló voltam.

2020. máj. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
#1-3-4, ezt úgy írod, mintha a gyökérkezelés az ördög találmánya lenne. Nekem van 4, már több mint 10 évesek, és tökéletesen használhatóak, nem fájnak, nem töredeznek, még csak be sem szürkültek, teljesen normális fognak néznek ki. Ellenben ha hiány lenne a helyükön, az eléggé zavaró lenne. Persze, egy gyökérkezelt fog sem örökéletű, de ráér akkor kihúzni, ha bajt okoz.
2020. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5


Ezzel az a probléma, hogy előfordulhat, hogy észre sem veszik sokáig a bajt.

Például egy daganat esetében, jó egészséget a gyökérkezelt fogaidhoz.

2020. máj. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Onnantól, hogy kilyukadt és gyökérkezelés-érett lett az a fog, már minden megoldásnak megvan a maga hátránya vagy kockázata sajnos, a húzásnak és utána a hídnak/implantátumnak is. Szerintem a gyökérkezelt fog kockázatát túlzóan írod le. De a kérdező majd utánaolvas és megtárgyalja az orvosával, miután túl sok választ nem kapott.
2020. máj. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az én vélemény az, hogy próbáld megmenteni/megtartani és ne mindjárt kihúzatni!

A gyökérkezelés nem a világ vége! Sőt...

Az rendben van, hogy a fog elhal, de akkor is megmarad! Ha kihúzatod az is problémát okoz a mellette elhelyezkedő fogaknak, amelyek gyorsabban romolhatnak a tehertől, hogy 1 fog hiányzik ill. fogvándorlás lép életbe!

A gyökérkezelt fogat ajánlott koronovál ellátni, így a fog nem fog tudni eltörni és ugyanolyan stabil lesz mint az ép és egészséges fogak! Rendszeres röntgen ez mellett is ajánlott, de én mindenképp ez mellett döntenék! Ne vetesd ki, csak a legvégső esetben!!


Ha kihúzatod, akkor is ajánlanám a lyukat "becsinálni" híddal vagy implantátummal!


Persze ez a te döntésed! Beszéld meg a fogorvosoddal, és majd meglátod a számodra mi a megfelelő ajánlat!


Egyébként itt Németországban, a legeslegutolsó lépés csak a foghúzás!

Egy fogegészségügyben dolgozó ;)

2020. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8


Szinte az összes rágófogam tönkrement, így azokat a fogaimat távolítattam el a Sanoralban nem kevés pénzért, és külön nyilatkozat aláírása után. A kisörlőim (szemfogak után fogpárok) az utolsó fogaim plusz még egy nagyörlő pár.

Nos, amennyiben normális korszerű technikával és orvosi hozzáértéssel vannak eltávolítva azok a fogak, nem esztéká kombinátfogóval, remegő kézzel, azesetben jelentősen kisebb a csontveszteség aminek következtében nem sülyed meg a fogmeder, és a bentmaradó fogak a helyükön maradnak.

Nincs szükségem hídra, sem más segédeszközre a rágáshoz köszönöm.

A szájam mikro biológiája pedig tökéletesen rendbejött azóta.

Kívülről semmi különösebb nem látható, hacsak nem tátott szájjal kacagok, maximum annyi, hogy amelyik oldalon egyáltalán nincs hátsó fogam, ott az arcom kicsit keskenyebbnek tűnhet.

A kérdező majd dönt belátása szerint, én pedig megosztottama tapasztalataimat, és a döntésem amit egyáltalán nem bántam meg végül.



A foggyökér kezelést ellenző válaszoló voltam.

2020. máj. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Különbözőek vagyunk. Nekem egyetlen fogam hiányzik, az egyik 8-as (nem nőtt ki, nem látható csíra nem a röntgenen). A párja megvan. És hiába van félreeső helyen, időnként a szemben levő meglevő fog segítségével jól belenyársalok egy ételdarabot a hiányzó fog szabad ínyszakaszába. Olyankor rendesen szoktam (magamban) szentségelni. A párját nem húzatom ki csak ezért, de ha "forgalmasabb" helyen lenne foghiányom, engem valószínűleg nagyon zavarna és valamivel pótolni kéne.
2020. máj. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!