Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha nem első fog, mi értelme...

Ha nem első fog, mi értelme van a koronának?

Figyelt kérdés
Ugye ahhoz, hogy feltegyék a koronát, a kihúzott fog mindkét szomszédját le kell csiszolni, hogy azokra is rábujtassák a mű fogat. Ezt viszont nem értem... megér ez annyit, hogy 2 jó fogat gyakorlatilag tönkretegyenek, hogy a lyuk helyén is legyen valami? Ok ha első fog, esztétikailag még megértem, mert csunya ha ott hiányzik. Na de hátul? Ilyenkor nem lenne jobb egy az ínybe beletett sínhez csavarozni a fogat?

2020. máj. 22. 15:28
 1/5 anonim válasza:
Sokaknak nincs pénze beültetett fogra, viszont rágni kell, mert a megrágatlan étel emésztőszervi problémákat okozhat és okoz is.
2020. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De, okosabb ötlet a fogpótlás csavarozós módja, de piszok drága és van, akinek nem lehetséges. Pl. akinek csontritkulása van. És olyan is van, aki nekifut a dolognak és később derül ki, hogy nem bírja.
2020. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is volt 2 fogam oldalt (egyik jobbrol masik balrol) amit sajnos elhanyagoltam es letortek csak a gyoker maradt es ki kellett kaparni oket. Most csak a helyuk van, de eszembe se jutna 4 masik fogamat lecsupaszitani csak ezekert. Tudok ragni ennek a kettonek a hianyatol.
2020. máj. 22. 15:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészről egy nevetésnél bizony látszódik egy hátulsó hiány, még egy keskeny száj esetében is az 5-ös fogig, vagyis a 2. kisőrlőig simán ellátni, ami ugyanúgy lehet esztétikai probléma. Másrészről lehet téged nem zavar a hiány, de sok olyan ember van akinek onnantól kezdve lesznek bizony problémái. Pl folyton ráharap a nyelvére, vagy beboltosul az orcája a hiány helyére és azt harapja folyton be. És egyéb kellemetlenségek, ezt persze egyéne válogatja.

A hídnak és az implantátumnak is megvan az indikációs területe. Pl írod, hogy neked eszedbe nem jutnak ezért más fogadat lecsupaszítani. Ez így jogos, na de mi van akkor, ha az érintett fogak eleve destruáltak, agyontömöttek, önmagukban is már igen csak ajánlatos lenne rájuk a korona? Implantátum sem mehet bárkinek, önmagában egy alapbetegség, csontritkulás bizony kontraindikálhatja, vagy egyszerűen kiderül, hogy nincs elég csont, vagy hely neki, útban van egy anatómiai képlet. Jobb választás az implant, ha ép egészséges foganyag beáldozásával járna a híd, de sajnos nem jár mindenkinek. Nem beszélve a financiális részéről.

2020. máj. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, ezt az opciót elfelejtettem megírni. Ha a két szomszédos fog már gyökérkezelt/tömött akkor persze hogy megfontolnám a hidat. De mások beáldozzák az egészségeset, azt viszont én nem tenném, meg nem is értem.
2020. máj. 22. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!