Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Magán fogászat érzéstelenítés?

Magán fogászat érzéstelenítés?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy ha magán fogászatra megyek ott is elsősorban a lidocain érzéstelenítőt használják?

Hallottam róla hogy vannak ennél erősebb szerek is, ugyanis műtéti beavatkozásom lesz így tartok tőle hogy a lidocain nem fog megfelelően hatni. Véleményeket tudnátok mondani? Illetve az orvos dönti el melyik fajtát használja vagy kérhetem én is hogy erősebbet adjon? Köszönöm szépen!



2020. máj. 29. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Lidocain csak felület érzéstelenítő. Azt injekciózás előtt használják.
2020. máj. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ott már komolyabbakat használnak.

#1: tévedés, sztk rendeléseken a mai napig lidocaint használnak injekcióval, mert azt támogatja az OEP, az a legolcsóbb.

2020. máj. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
magánban ultracain ds fortét használnak, az erősebb a lidokainnal, 3 bölcsességfogam szedték ki tavaly akkor lidokain sprayvel lefújta doki a fog körül körbeszurkálta de azt hiszem ezt a szert használta
2020. máj. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
plusz egy foggyökeret is eltávolított egyik se fájt..
2020. máj. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
de műtétnél biztos nem lidokaint fog használni max felületi érzéstelenítőként de ha jó, lelkiismeretes szakember tudni fogja mennyi kell a teljes érzéstelenítéshez
2020. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ezen aggódnod kéne. Egy maganrendelőben maximálisan figyelnek az erzestelenitesre. Nekem mikor bölcsességfogat húztak 2 szurit adtak. Nem éreztem hajnali 1ig a fél fejemet :) a húzast sem. Inkabb többet adnak mint hogy fájjon esetleg. A tömesnél én mar azért szoktam szólni, hogy csak fél adagot adjon mert utalom, hogy olyan sokáig le van zsibbadva a szám. Az is elég szokott lenni. De ha nagyon aggódsz kezdéskor mond el az orvosnak, hidd el meg fog nyugtatni. Nem lesz semmi baj. :)
2020. máj. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm 😊

Régebben sztkban tomtek a fogam de még az is majdnem fájdalmas volt.

Úgy gondoltam oda soha többet..

De azért eszembe jutott az is hogy esetleg kevés volt vagy nem használt a lidocain injekció teljesen.. És most beparaztam a bölcsességfog műtét miatt hogy ha itt is lehet azt kapnák csak semmit nem érne, és ugye ez már fájós fog is 😐

2020. máj. 29. 17:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem magán szájsebészeten csináltak fogműtétet, úgy elérzéstelenítettek, hogy semmit nem éreztem, pedig az egy gyulladt, fájó fog volt.
2020. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem lidocaint fogsz kapni és nem fogsz erezni semmit. Ettől ne félj.
2020. máj. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Megtortent a fog műtéti eltávolítása.

Sima lidokaint kaptam a fog két oldalába. Bölcsességfog. Semmit nem éreztem. Ha a lidocain így elerzestelenit akkor valószínű hogy sztkban vagy nem adtak ennyit vagy rossz helyre.

2020. jún. 3. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!