Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mandulakő. Mitől?

Mandulakő. Mitől?

Figyelt kérdés
Már nem az első eset, hogy mandulakövem van, de egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy mitől? Napi 2x mosok fogat, +egy kisebb fogkefével átsikálom az esetleg rejtettebb fogrészeket. Nyelvtisztítót, fogselymet is használok, és öblögetek is. Tehát ennek alapján úgy gondolom, hogy a higiénia teljesen megvan, akkor mégis mitől alakul ki? A napokban valószínűleg meglátogatom az orvost, ha nem javul a helyzet.

2020. jún. 5. 00:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Sajnos ettől a problematol én is sokat szenvedek.

Hiába tisztítom megfelelően a számat fogaimat, az etelmaradek sokszor fennakad a mandulaimban. Apró kis hézagok vannak rajta amibe könnyen bejut. Én amint érzem látom ki szoktam piszkalni mert elég kellemetlen szagot tud produkálni.

2020. jún. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, velem is így van, csak én egyszerűen nem tudom kipiszkálni, mert túl hátul van. :/ És nagyon fáj is, persze a szájszag... az a baj, hogy nem tehetek róla, de nem mondhatom mindenkinek, hogy “azért kellemetlen mert mandulakövem van” :(
2020. jún. 5. 10:10
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kegyetlen szar lesz, de amit én nem érek úgy el azt fulpiszkaloval tolom ki belőle. Persze oklendezesek árán 😄
2020. jún. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Huhh elhiszem.. :( én hozzá se férek 😔
2020. jún. 5. 21:21
 5/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok, gondoltam ha valaki még olvassa a kérdést, bejelentkezem. Nagy nehezen sikerült kipiszkálnom, de tényleg nagyon rossz volt. Szerencsére most már így minden rendben.. :)
2020. jún. 8. 01:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jaj:D Szia!

Nekem tavaly voltak mandulaköveim, én sem értettem hogy mitől hiszen én is rendszeresen mostam fogat stb.

A mandulám kialakítása volt olyan, hogy az ételmaradékok kicsi üregekben megmaradtak és azáltal alalultak ki. Viszont nekem soha nem tűntek el. Spéci pálcikám is volt arra, hogy kipiszkáljam. Az elején fülpiszkálóval csináltam de nagyon kellemetlen volt + öklendeztem is tőle. Végűl elmentünk az orvpshoz és Ő mondta, hogy ez bizony nem fog elmúlni. Furcsa, a bátyámnak is vannak, de csak akkor, miután valami vírusos betegségből gyógyul ki.

Pechemre nekem tényleg nem múltak el, kipiszkáltam majd rá 2 nappal újra kialakultak. Végül 1 évig kínlódtam vele (++ a kellemetlen szájszaggal is, mert bizony az is volt nekik köszönhetően), és kiszedték a mandulámat.

Nem volt kellemes, de ha ez az ára hogy ne legyenek köveim, megéri.

Szóval remélem te nem úgy jársz mint Én és neked nem fognak folyamatosan visszanőni.:)

2020. jún. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy megosztottad velem a te történeted is. Ez az első alkalom, hogy ilyen nagy volt. Nagyon rossz, mostmár én is tudom, saját bőrömön tapasztaltam. Enni, inni, nyelni, aludni. Én is olvastam, hogy ha sokszor előjön ajánlják a mandulák kivevését is. Tényleg remélem, hogy nem lesz rá szükség, irtózom bármilyen beavatkozástól...
2020. jún. 9. 00:13
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok: Elhiszem. Szurkolok hogy csak ideiglenes legyen neked ez az állapot.:/
2020. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is nagyon remélem, egyszer is borzalmas volt... :(
2020. jún. 11. 17:16
 10/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem úgy lett... Azóta 2 (!) kialakult újra...
2020. jún. 17. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!