Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mandulakő. Mitől?

Mandulakő. Mitől?

Figyelt kérdés
Már nem az első eset, hogy mandulakövem van, de egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy mitől? Napi 2x mosok fogat, +egy kisebb fogkefével átsikálom az esetleg rejtettebb fogrészeket. Nyelvtisztítót, fogselymet is használok, és öblögetek is. Tehát ennek alapján úgy gondolom, hogy a higiénia teljesen megvan, akkor mégis mitől alakul ki? A napokban valószínűleg meglátogatom az orvost, ha nem javul a helyzet.

2020. jún. 5. 00:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, azóta mi a helyzet? Sikerült megoldani valahogy? Mert én is ebben szenvedek most. Minden nap sós meleg vízzel, meg listerinnel is öblögetek.
2021. márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Szia! Nem láttam a válaszod. Sajnos nekem azóta is visszatért párszor, de már hozzászoktam. A sós víz nekem is segített!
2021. ápr. 14. 12:18
 13/15 anonim ***** válasza:
mekkora volt a mandulakő? Szerintem nekem is az van, a mandulám mögötti részen. Próbáltam kipiszkálni, kifordult a mandulám mögül, jó nagy. De ennél tovább nem jutottam. Nem mertem erősen húzni. Tegnap este véres lett az egész, aztán reggelre letisztult. Ünnepnap van, meg hétvége nem tudok orvoshoz menni, jó lenne valahogy magamnak megoldani, mert fáj a nyelés tőle.
2021. aug. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Igen, tudnak elég nagyra is megnőni, de egészen picik is lehetnek. Remélem azóta megoldódott a problémád :)
2021. szept. 5. 21:09
 15/15 anonim ***** válasza:
nekem közben kiderült, hogy tüszős mandulagyulladás volt, bár lefotóztam és elküldtem orvosnak, aki azt mondta, hogy mandulakő. Még jó, hogy nem babráltam tovább :D kaptam augmentint és pár nap alatt elmúlt
2021. szept. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!