Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet valami rossz a gyökérkez...

Lehet valami rossz a gyökérkezelt, lekopott, de ki nem húzott fogam miatt?

Figyelt kérdés

Az egyik őrlőfogam, amelyet egészséges fogak vesznek körül, gyökérkezelve volt és a tömés sokszor kijött belőle, így a fog széle folyamatosan töredezett lefele. Most az ínyből kb. 1 mm fog áll ki körben, amiben van egy luk a közepén és a mélyén be van tapasztva, tehát az íny nincs szabadon ott és ki tudom rendesen tisztítani onnan az ételmaradékot is. Rágni is tudok vele, mert az oda eső ételt a kis fogszél még bírja nyomni, vágni és a körülötte lévő fogak teljesen jól megrágják az ételt. Itt nem lett kihúzva ez a fog és nem is mondta a fogorvos.

Tehát ha ilyen módon nyomás alatt tudom tartani ezt a fogat is, akkor elkerülhető a sorvadás, fogbedőlés és hasonlók? Maradhat így ez a fog, megúszható implantátum vagy egyéb nélkül?



2020. jún. 7. 15:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia. Hát sajnos erre pontos választ nem tudok adni, de azt sajnos tudom, hogy hiába van gyökérkezelve egy fog simán be tud gyulladni.

Ami ugye nagyon fájdalmas és ha nincs kezelve akkor a többi fogra is ramehet a gyulladás.

Szerintem érdemes lenne azt a fogat idővel felepiteni. De ha esetleg begyullad és már gyökérkezelt akkor sajnos csak a húzás marad az utolsó lehetőség.

2020. jún. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!