Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a fogakra tett híddal vagy implantátummal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mennyire élethű?

Megérte-e?

Megcsinálás után jelentett-e gondot a beszéd?

Mennyire tartós?

Féltetek-e? Vagy altatva kértétek?

Mennyi ideig tartott az elkészítése?Milyen érzés volt elsőre( miután elkészült)?


Emellet nyugodtan írjatok saját egyéb tapasztalatot is...



2020. jún. 14. 15:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve ti milyen idősen csináltattátok meg először?
2020. jún. 14. 15:01
 2/7 anonim ***** válasza:
Kb 30 évesen elkészült az első hidam, azóta sajnos több is van már, mivel rosszak a fogaim, jó néhánytól meg kellett már válni. Természetesen az egészséges saját fog a legjobb, a híd csak pótlék. Viszont néhány nap után mindet úgy éreztem, mintha sajátom lenne. Az első napokban lehet némi feszítő, húzó érzés, ami hamar elmúlik. A beszédben nem akadályozott soha egyik sem. Jó, lelkiismeretes fogorvos és fogtechnikus igazán élethűt és komfortosat tud készíteni. Foghúzás után lehet, hogy néhány hetet célszerű várni, hogy az ínyed kb. véglegesre kialakuljon, utána célszerű a hídhoz mintát venni. Ezt követően néhány napon belül készen van. Altatást soha nem kérnék ilyesmihez, mert úgyis érzéstelenítenek injekcióval a kellemetlenebb dolgok előtt, s akkor nem érzel semmit, csak annyi a dolgod, hogy kinyisd a szádat. Egy jól sikerült híd akár 10-20 évig is szolgálhat. Implantátumom nincs.
2020. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
9 fogból áll hidam( pótlásom) van éppen 20 éve és még nem szándékozom cserélni. Ma már igazán szépeket csinálnak, aki fél vagy nem alkalmas a beültetésre annak teljesen élethű, szép fogsort tudnak csinálni, főleg cirkoniumból.
2020. jún. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én 18 éves vagyok, és nekem elöl igencsak problémásak(kinézetre)

Szerencsére nekem nincs gond mással, mert egészségesek a fogaim, de sajnos például csak tejfogaim vannak hátul. Elöl pedig ugye a maradandóak csúnyák. És most hogy elértem azt a kort, hogy lehetségesek az ilyen beavatkozások, örülok a pozitív visszajelzéseknek.

A hídon gondolkodom, és csak elöl szeretném megcsináltatnI, szóval remélem sikeresen És teljesen élethűen sikerül megcsináltatnom.

Így nagyon nem érzem magam komfortosan, mosolyogni sem szoktam.. szóval őrülök az eddigi visszajelzéseknek.

2020. jún. 14. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan nagy tudású ma már a fogorvoslás, hogy lehet ezen kívül is tudnak esztétikailag segíteni. De gondoskodj azért egy zsák pénzről:-)
2020. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 21 évesen került fel 3 fogból álló híd, mivel az egyik szemfogam nem nőtt ki(csírahiányos vagyok, így az a fogam soha nem is volt). Nagyon szét volt csúszva a fogsorom, akkor lett egy fogszabályozóm, ami helyrehúzta a fogaimat. Majd le lett csiszolva az egyik első fogam, a szemfog ami hiányzik és a mellette lévő is le lett csiszolva és oda került egy híd. Implantátumot csináltattam volna, de sajnos nem volt elég hely hozzá a két fogam között. Most 25 vagyok.
2020. jún. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak az mondja meg, hogy ez nem igazi fog, aki nagyon belemászik a számba meg nagyon nézi. Sima nevetésnél, mosolygásnál, beszédnél egyáltalán nem észrevehető.

A beszéd úgyanúgy ment, nem volt vele gond. Fájni se fájt egyáltalán. A 4 év alatt még nem volt vele gondom.

6os voltam

2020. jún. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!