Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek fogadott orvosa volt,...

Akinek fogadott orvosa volt, milyen tapasztalatai vannak? Mit tett meg érte a doki? Hogyan, mennyire készítette fel a szülés körüli lehetőségekre?

Figyelt kérdés
Beszéltetek arról, hogy a kórházban mire számíthatsz? Hogy milyen fájdalomcsillapítási módszert kérhetsz, mit javasol? Milyen módon vajúdhatsz, egyáltalán lehet-e másképp, mint a szülőágyhoz kötve? stb?
2013. jan. 22. 16:13
1 2
 1/12 szugyi ***** válasza:
Én minden alkalommal amikor mentem a magánrendelésre azzal nyaggattam,hogy ne hagyjon 10 óránál többet vajudni,akkor inkább császározzanak meg!tulajdonképpen a lelkére kötöttem!egyébként természetes úton jött a baba összesen talán 3 óra küszködés után!:)arról,hogy a kórházban mire számíthatsz,szerintem inkább a védőnőt kérdezd,ők jobban illetékesek ebben!egyébként nálam besz...ibb szerintem a földön nincs,még a vérvételtől is elájultam...de a szülés más hidd el jobb ha nem kérsz epidurált,mert komplikált,mert utána nem mozoghatsz és mert nem lehetsz azonnal a babával...:)remélem segítettem
2013. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én kértem epidurális fájdalom csillapítást.Ahogy megszületett a kisfiam megmérték..stb és hozták oda hozzám!
2013. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség, hogy epidurális után nem mozoghatsz, nekem beadták, és utána sétálgattam a folyosón, és a fiamat is hozták rögtön.
2013. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A fájdalomcsillapítási és ált. a vajúdási lehetőségek nem az orvostól, hanem a kórháztól függenek. Ahol én szültem, nem volt lehetőség semmilyen fájdalomcsillapításra, mert nem volt altatós orvos az epihez. És ez egy megyei kórház :(. Viszont van alternatív szülőszoba labdával, bordásfallal, szülőszékkel.

Amúgy a legtöbbet a szülésznőtől és nem az orvostól tudtam meg, és ő volt az, aki a férjemen kívül végig velem volt. Ha orvost nem is, de szülésznőt érdemes fogadni.

Én azt vallom, hogy fogadott orvos azért jó, mert ha bármi gond, komplikáció van akár a terhesség, akár a szülés során, (jó esetben) az orvos ismeri az előzményeket és téged, és tud megtenni érted és a babádért mindent.

De egy sima, normális úton zajló szülésnél, legyen a vajúdás 3 órás vagy 13 órás, az orvosnak nem sok szerepe van. Az én orvosom pl. a szülésem utolsó egy órájában jött csak, és azt sem töltötte végig velem, de nem is volt rá szükségem. Viszont a terhesgondozás során minden szükségest megtett értem. Én bíztam benne és nála szeretnék szülni megint.

2013. jan. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
az EDA-hoz szúrnak egy katétert a gerincedbe,leragasztják rögzítik . Ha erősödnek a fájások akkor igény szerint adagolják bele a cuccot. Ha ép mászkálnod kell szólsz és mehetsz.Tényleg óriási butaság olyat terjeszteni hogy nem mászkálhatsz utána...sőt vele is nyugodtan,én gugolva is vajúdtam közben
2013. jan. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én mindent a szülésfelkészítőn tudtam meg a kórházról. Szülőszobák, fájdalomcsillapítás, rooming in, szóval tényleg mindent. Az orvosomhoz sztk-s rendelésre jártam, ott kértem fel a szülésre a 21.héten. A terhesség alatt 3szor hivtam fel, amikor aggódtam valami miatt, mindháromszor szombaton, és teljesen kézséges volt.

A szülés éjjelén mondtam,hogy epidurált kérek, meg is kaptam. Kellemetlen volt, de nem fájt.

Én ezután feküdtem végig,de eszem ágában sem volt felkelni, valószinüleg nem is tudtam volna, hisz elötte másfél napja már nem aludtam egy órát sem.

A dokinőm miután felhívták, háromnegyed óra múlva bent volt, pedig ez hajnali 2kor volt. Szinte végig velem volt, csak pár percre ment ki, még az epidurál beadása alatt is ott volt, többször megsimogatta a vállam meg a hátam, öntötte belém a lelket. Amig a kórházban voltunk,minden nap bejött a kórterembe meglátogatni, ellátni tanácsokkal, megnézni a babát, pedig már a szülés napján "kifizettük".

Összegezve: Nagyon meg voltam elégedve vele, maximálisan segitőkész volt, legközelebb is őt fogom választani.

Ja és tette mindezeket,hogy nem a magánrendelésére jártam, és a többi orvoshoz képest alacsony szülési díjjaal dolgozik.

2013. jan. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szugyi ***** válasza:

Lehet,hogy butaság én csak azt mondom,amit nekem mondtak...egyébként embere válogatja,nagyon fájt a szülés,de nekem utána a gátmetszés után volt nagyobb a kínom,amíg gyógyult kb. két hétig nem tudtam rendesen ülni,ezzel szemben volt aki már aznap minden gond nélkül csücsült.

szerintem mindenkinek magának kell eldöntenie,hogy kér-e epidurált,ha fogadott orvosod van szerintem meglehet vele beszélni,hogy te azt szeretnél!

2013. jan. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

ez nem fogadott orvos kérdése

a szülő nőnek joga van érzéstelenítéshez,nem csak annak akinek pénze van !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2013. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 szugyi ***** válasza:
Igy van ez nem pénz kérdése,de azt gondolom mindenki tisztában van vele,másképp bánnak vele ha fizet és picit talán jobban oda is figyelnek!Én csak a saját (és még néhány ismerős) nevében beszélhetek!egyébként Én is ugy tudom,hogy lehet kérni az epidurált,de amíg nem volt fogadott orvosom addig kb. lesem tojták,hogy én mit akarok...mert ezzel jöttek,hogy éjszaka nincs altató orvos ha esetleg akkor kezdek szülni...stb.szóval gondolom nem mindenütt van ez de sajna pénz beszél kutya ugat!
2013. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szugyi ***** válasza:
előttem szólónak:nem kell ám mindjárt lázadni,senki sem mondta,hogy csak az kaphat érzéstelenítést akinek magándokija van,de a kérdező így tette fel a kérdést,és ha elolvastad volna mielőtt badarságot írsz akkor most nekem sem kellene feleslegesen magyarázkodni!
2013. jan. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!