Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez nem fájhat? (fogászati...

Ez nem fájhat? (fogászati probléma)

Figyelt kérdés
Van egy kedves férfi ismerősöm, akivel, ha találkozom, mindig a fogaira ragad a szemem. A két felső metszőfoga le van törve, az egyik félbe a másikból még nagyobb darab hiányzik. Egyrészt nekem kellemetlen, hogy sokszor beszél hozzám és a fogait nézem, nem túl esztétikus látvány. A másik, nem fájhat ez neki? Egy törött fog tud rendesen fájni.
2020. jún. 23. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy fáj.Ha majd megfájdul neki fogorvoshoz megy vele.
2020. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezen én is szoktam gondolkodni egyes emberek száját és a fogaik elhanyagolt állapotát látva. De aztán mindig arra jutok, hogy valószínűleg nem fáj neki, különben már tett volna ellene. Ugye a foghúzás ingyenes, és hamar megvan, szóval még ha rendes fogápolásra, fogászati szűrésekre járásra lusta is, illetve mondjuk nincs pénze egy drágább, fogat megjavító és/vagy szépészeti beavatkozásra, kihúzatni akkor is bármikor kitudná, ha komolyan fájna neki.
2020. jún. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Nem valószínű. Amikor kiverhette fájhatott, akár napokon, heteken keresztül, de a szemfogaknak 1 idegcsatornája van. Ezek, ha elhalnak nem marad utána fájdalom. Ennek inkább olyan veszélye van, hogy az elhalt fog begyulladhat, ami szép kis gennyes ínyduzzanattal járhat, aztán ez csontpusztuláshoz vezet, ami foglazulással jár, végül elhullik a fog. Érdemes az ilyet rendbe hozatni, mert vélhetően menthető fogról van szó.
2020. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem kitörtek a fogaim én nem fájtak.

Gondolom neki se. :D

2020. jún. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem régen a tejfogam tört le de az nem fájt
2020. jún. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!