Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fogorvosoknak van olyan...

A fogorvosoknak van olyan eszközük, amellyel meg lehet állapítani a fog sűrűségét vagy a fogzománc vastagságát? Amennyiben igen, mi az eszköz (vagy eszközök) neve?

Figyelt kérdés

2020. jún. 26. 13:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
CT
2020. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
És azt hogy. Komplett koponya ct? Elég nagy terhelés. Rendelőben max röntgen van.
2020. júl. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Fogászati CT, egy csomó rendelőben van
2020. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az tud csak 1 fogat is nézni? Vagy az egész fogsort nézi? Van valami amivel lehet javítani a sűrűségen? Kalcium?
2020. júl. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Egy fogat is tud nézni

Elmex géllel (nem a fogkrém) lehet javítani valamelyest ill. fogorvos le tudja ecsetelni, de a csontokat (a fog is az) kb 20-25 éves korig lehet “javítani” sporttal és megfelelő táplálkozással, utána max szinten lehet tartani.

2020. júl. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Köszi.
2020. júl. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm én is, mindkettőtöknek! :-)


Azt hallottam, hogy menakinon 7-et érdemes szedni (nem tudom, hogy milyen kombinációban és adagolással). Egy ismerősöm mondta pár nappal ezelőtt. Egy előadásban hallotta ezt az infót. Majd megkérdezem az előadó nevét, előadás címét.

2020. júl. 20. 15:34
 8/20 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel mert azt vettem észre áttetszőbbek a fogaim is romlásnak is indultak. Majd felmerült a kalcium hiány :(
2020. júl. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Tényleg jó, ha sportolsz. Sok szó van még mostanában a D-vitaminról és a K2-vitaminról, de az adagolásra vonatkozó ajánlások eltérnek.

Csontsűrűség-vizsgálatra el tudsz menni? Ha igen, menj el esetleg.


A kalcium téma bonyolultabb. Majd megkérdezem az ismerősömet, hogy mi az előadás címe és megírom. De valószínűleg csak holnap, mert du. műszakos.

2020. júl. 20. 15:39
 10/20 anonim ***** válasza:
Inkább az orvosotoktól kérdezzetek ilyeneket!
2020. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!