Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzó levétel után...

Fogszabályzó levétel után tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
Szóval miután levették a fogszabit, nem volt olyan érzésetek, hogy mivel semmi nem tartja már a fogaitokat, így evés, beszéd, vagy nyelés közben mintha a nyelveddel el tudnád mozdítani a fogaidat? Nekem nemsokára leveszik, és azért tartok ettől, mert amikor ívcsere van (Damon fogszabi), akkor abban a kb fél percben amíg csak a brekettek vannak a fogaimon, olyan erőtlennek érzem őket :D nem merek közben nyelni sem, mert félek hogy a nyelvemmel elmozdítanám. Ehhez hozzá kell tenni azt is, hogy nagyon gyorsan helyre tette a fogszabályzó a fogaimat, a becsült 2 év helyett csak 1 lett. Szóval gyorsan mozognak és ebből az is következik (szerintem), hogy levétel után könnyen visszaállnak majd, amikor épp nem hordom a retenciós készüléket majd. :/

2020. jún. 30. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:

A fogszabi úgy működik hogy nagyon lassan a helyükre mozgatja a fogakat. Tehát normális hogyha ez a húzó erő megszűnik, lazábbnak érződnek. Ez az érzés elmúlik pár hét alatt, mert megszokod, ugyanúgy ahogy az is furcsa volt hogy feltették.

De mikor leveszik, még utána legalább fél évig éjszakait kell hordanod, amit "helybentartó kezelésnek" hívnak. Enélkül akár újra rossz pozícióba mozoghatnak a fogak. Elvégre azok csontok, amik csak egyik végükkel rögzítettek a fogágyba és idő kell nekik míg stabilak lesznek. De ne aggódj, nem fognak kiesni, még ha úgy érződik is :)

Nekem is volt fogszabim.

2020. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyaltalan nem volt ilyen erzes levetel utan. Szokatlan az volt, sot, napokig csunya lofogunak hittem magam.

Nekem annak idejen az orvos azt mondta, hogy eleinte nemcsak alvashoz, hanem mikor csak tehetem, minel tobbet viseljem a retencios bizgentyut.

Ne felj. Ha pedig barmi furcsa, menj vissza.

2020. júl. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!