Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kellemetlen reggeli szájszagot...

Kellemetlen reggeli szájszagot mi okozza fiatal korban, hogyan szüntethető meg? Látszólag nincs egészségügyi oka

Figyelt kérdés

Tudom, ezer ilyen kérdés van, de mindenkinél más áll a háttérben. 20-onéves barátomnak reggel sincs szájszaga, ezért gondolom, hogy nem kötelezően lép fel mindenkinél ez a probléma.

Én 20 éves vagyok, de már vagy 6 éve nagyon rossz ébredés után a leheletem. Amiatt nem értem, hogy miért van ez, mert a szokásos okok közül semmi sem indokolja:

- nem dohányzom

- egészségesen táplálkozom (sok zöldség-gyümölcs, a barátomnál a "nagykönyv szerint" egészségesebb ételeket eszem)

- sem kávé, sem teák

- nincsenek gyomorpanaszaim

- ínyemmel sincs probléma

- rendszeresen ápolom a fogaim

- van sajnos 1-2 lyukas fogam, de mind időben szépen kezelve, betömve, és nem is köthető ehhez az intenzitás, mert állandóan rossz reggel, sajnos


Amire gyanakodtam, az a 11-14 éves koromban hordott éjszakai fogszabályzó volt, ami miatt rászoktam a szorosan zárt szájjal való alvásra. Emiatt reggel a nyálam is felgyűlik és elég rossz íze van. Szóval inkább tényleg a nyál a rossz, nem a gyomorból jön, ahogy pl idősebbeknél tapasztalom (sajnos az utóbbi pár évben édesanyámnál ez állandó probléma, hiába mos fogat, a lehelete rossz marad).

Azt tapasztalom hogy ha eszek egy szem gyümölcsöt reggel vagy valamiből pár falatot, kb el is múlik, de addig a vizet sem kívánom, olyan rossz. És kellemetlen így ébredni, hogy rögtön legszívesebben kiköpném a nyálat (éjszakai fogszabályzótól ered a szokás, azt ébredés után rögtön kivettem és szájat öblítettem).


Valaki hasonló cipőben? Mi segített? Az egész éjszakai zárt szájtartás az oka vagy más is?



#szájszag #nyál #lehelet #reggeli szájszag
2020. júl. 9. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:

nekem tejmentes étrendtől múlt el.

okozhatja belső élősködő is.

2020. júl. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Első jól irja okozhatja gyomorban lévő baktérium is a rossz lehelletet nemcsak a rossz elhanyagolt fogak
2020. júl. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


1. Belső élősködő alatt baktériumokra vagy parazitákra gondolsz?

Nagyon enyhe laktózérzékenységet kimutattak nálam, de soha nem voltak tüneteim, tejet szinte sosem iszom, max havi 1-2 müzlibe, amúgy sajtokat, tejfölt, többnyire feldolgozott, savanyított tejtermékeket fogyasztok, nem túl sokat.


2. Milyen baktérium? A gyomor nagyon savas, emiatt benne nem igazán élnek meg. Van konkrét ötleted (link?) mire gondolsz, miről lehet szó?


Nekem nyilván zavaró a probléma, de ezzel kihez lehet, ha egyáltalán lehet fordulni? Állami ellátásban még az egyértelműen problémás ciklusra is csak legyintenek, hogy stressz és nem foglalkoznak vele, nem vizsgálják ki a dolgokat rendesen.

2020. júl. 9. 11:59
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Gasztroenteorológián szerintem tudnak segiteni az ügyben, van rá gyógyszer ha a gyomrodban van a baktérium aztán megszűnik a kellemetlen szájszag

2020. júl. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, az alapján ez lehet az oka:

"A szájüregi plakk elsősorban a fogak felszínén alakul ki, de felfedezhető a fogínyárokban, valamint a nyelv hátsó felszínén a nagy ízlelőbimbóknál." Most beugrott, hogy néha szoktam kapargatni a nyelv hátsó részéről ilyen fehéres-szürkés lepedéket, ami olyan rossz szagú. Tehát ez egy plakk lehet, itt lehet a baj. Viszont furcsa, hogy csak reggel jelentkezik a szag, arra azt mondták a cikbben, hogy a szárazság miatt érződhet, pedig nekem nem száraz a szám, reggelente főleg.

Manduláim pár éve lettek eltávolítva, mert ilyen gennyes gócok voltak, de sajnos ezzel nem szűnt meg a probléma.


Ezzel a nyelvi lepedékkel tudja valaki, mit lehet kezdeni?

2020. júl. 9. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Erre csak orvos tud válaszolni

Igyál sok vizet az talán lemossa a lepedéket a nyelvedről

2020. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szia kicsit később értem én ide.

Voltál már orvosnál?

Amúgy még lehet az is hogy a fogaid közé szorult maradékok elkezdenek rothadni. Fogselymet is szoktál használni?

2020. szept. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!