Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szükséges elmennem fogorvoshoz...

Szükséges elmennem fogorvoshoz? Vagy elmúlik a fogínygyulladásom?

Figyelt kérdés

Pár napja fájt az ínyem, de csak tegnap néztem, hogy egy hatalmas dudor van az ínyemen az egyik fogam fölött.

Elkezdtem svéd-cseppel borogatni, majd vett a párom Gingisolt, plusz anyu vett cserszömörcés szájvizet és algoflex fortet.

Ha ezeket használom, elmúlik? Vagy használjak mást?

A fogorvosom ma ment szabadságra, 2 hét múlva jön vissza.

Ha van más megoldás, nem szeretnék egy idegenhez elmenni.

Köszönöm a normális válaszokat!


2010. aug. 2. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes lenne elmenni, mert nem biztos, hogy ínygyulladás. Lehet tályog is. vagy ciszta. Ezek persze szélsőségek, de jobb, ha doki látja.

Enyhe sós vízzel is öblögethetsz.

2010. aug. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a dudor puha és mégjobban el kezd nőni akkor igen, mert akkor gennyes ami nehezen jön ki magától, ha nem növekszik tovább és kezd javulni, akkor nem, magától is elfog múlni, nem véletlen van begyulladva :)
2010. aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jó lenne azért ha doki látná, de nekem apukámnak és nekem is nem egyszer volt már begyulladva az ínyünk, nem csináltunk vele semmit, csak kenegettük valami corsodyl-lal vagy mivel, pár nap, max 1 hét alatt elmúlt...
2010. aug. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Gyerekek. A gyulladás tünete tudomásom szerint az, hogy végig vörös az íny, esetleg dagadt és vérzik.

Nem EGY helyen.

2010. aug. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A 2 hetet muszáj orvos nélkül megvárnom, 20 éve ehhez a doktornőhöz járok, nem szeretném "megcsalni"...:)

2010. aug. 2. 19:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 15:33-as válaszoló. Te valamit elég rosszul tudsz. Igazuk van azoknak akik ínygyulladást mondanak. Én már csak tudom mert nekem is van/volt. Fogorvoshoz kell menni, ad gyógyszert vagy szájvizet, fogkrémet.

Ha nem voltam elég meggyőző akkor:


Ínygyulladás sokszor lassan, észrevétlenül kezdődik. Figyelmeztető jel a túlérzékenység, amely jelentkezhet a hideg vagy meleg, valamint az édes vagy savanyú hatására.

Tünetek: a fogmosáskor észlelt ínyvérzés, ínyszéli duzzanat, ami pirossággal és fájdalommal is jár, valamint apró hólyagok, fekélyek az ínyen.

2010. aug. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!