Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mekkora fájdalomnál kell...

Mekkora fájdalomnál kell gyökérkezelni a fogat?

Figyelt kérdés
Van egy szuvas fogam, ami nem fáj se evés, se fogmosás közben. Fogmosás után kb. 20 perccel egy kicsit érzékeny, feszül és ugyanez jellemző amikor hideg italt iszom. Van félnivalóm? Nem sokára megyek fogorvoshoz

2020. júl. 15. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájdalomfüggő. Nekem van egy többször tömött fogam, sosem fájt még, de azt mondta a fogorvos, hogy legközelebb, ha kilyukad gyökérkezelni kell, mert már a gyökérig le kell fúrni. Elfogyott a fog anyaga, azt hiszem, így mondják. Remélem, érthetően írtam.
2020. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha lyukas a fog, akkor az normalis, hogy erzekeny.

Gyokerkezelni akkor kell pl ha a tomes tul mely, kozel van az ideghez. Emiatt erosen erzekeny, hirtelen begyullad.

2020. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem két fogat kell most gyökérkezelni. Az egyik fáj, csúnya lyuk van rajta, a másik nem fáj, nem érzékeny, csupán fekete elszíneződés van rajta. De a röntgen kimutatta hogy mélyre nyúlik a szuvasodás és csak azért nem fáj mert még éppen nem érte el az idegeket. De ha a doki elkezdi tisztítani akkor sajnos eléri azt a mélységet a lyuk hogy nem elég már a sima tömés. Szóval ez nem fájdalom függő.
2020. júl. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!