Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért fájnak jobban a fogaim,...

Miért fájnak jobban a fogaim, miután a fogorvos lazított a fogszabályzón?

Figyelt kérdés

Önligírozó fogszabályzóm van gumilánccal, hogy összehúzza a réseket. Itt az állítás ugye úgy szokott történni, hogy 6 hetente új, szorosabb gumiláncot tesz fel a fogorvos. Az utóbbi időszakban már teljesen megszokta ezt a fogam, így állítás után semmilyen kellemetlen érzésem nem volt. Ma viszont levette mindkét fogsoromról a láncokat, mivel már a fogszabályzás végéhez közeledünk.

Így, hogy szinte semmilyen húzóerő nincs a fogaimon, elkezdett ugyanúgy fájni, mint a fogszabályzás elején.

Ez mennyire normális? Így megszokta volna a fogsorom az állandó húzást, hogy a normál állapot már kellemetlen érzés?



#fogszabályzó #Önligirozó
2020. júl. 23. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Normális, hogy fáj. Egyszer az unokatesómnak sítáborban leugrott egy rugó a fogszabályzójáról, és nagyon elkezdtek fájni a fogai utána. Visszamenni az orvoshoz persze nem tudott onnan.
2020. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem fém az egész kis gumi karikák vannak amik a drótot a brekettbe fogják egy volt aminél a kis gumi karika nem fogta úgy és ott laza volt kb 10 perc alatt észre vettem , hogy nem oké , eléggé fájt . 1 év alatt annyira meg szoktam , hogy semmi különöset nem érzek amikor állít a doki rajta .

Mondjuk nekem mondta a doki , hogy már meg mondja , hogy mire le kerül akkor kapni fogok a fogsorom belső felére also és felső sorra is egy drótot ami ott marad és nem engedi , hogy későbbiekben el tudjanak mozdulni a fogaim

2020. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!