Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lehet ebből normális fogsor?(t...

Lehet ebből normális fogsor?(többi lent)

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy kiskoromban nagyon elhanyagoltam a fogaimat,nem most őlet rendszeresen így meglyukadtak. Nemrég kaptam észbe és kezdtem el fogorvoshoz járni a folyamatos fájdalom miatt,az összes rágófogamat bekellett tömni. Még egyet kellene betömni de a fogorvosom,aki egy öreg högy most vett szabadságot,és pont az utolsó fogam talán a legrosszabb ezért feltétlenül beakarom tömetni,hogy ne keljen kivenni egy fogamat se mert műfoggal,vagy fog nélkül nagyon rossz lenne az életem.

Emellett gondolkodom,hogy kene fogzszabályzó mivel elég nagy közök vannak a fogaimnál,de nem tudom hogyan mondjam el a szüleimnek,hogyan fogjak neki és nem tudom mi lenne a rá a környezetem reakciója.

A doktórnőm azt mondta,hogy a tömések amit csinált 1-2 év múlva úgy is kifognak esni,szóval azt majd újra kell tömetni,vagy az tovább romlik majd kiesik?

Van olyan tömés ami véglegesen benne marad?

Vagy jó megoldás lenne 2 évente újra tömetni miután a fogszabályzó lekerül?

Nagyon kétségbe vagyok esve,szóval kérlek ha nem tudsz normális választ adni,akkor ne kötekedj.

16/F



2020. júl. 29. 19:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést az esetleges helyesírási hibákért.
2020. júl. 29. 19:20
 2/3 anonim ***** válasza:

Hat en meg ilyenrol nem hallottam, hogy a tomes 1-2 ev mulva kiesik. A helyedben mashoz mennek.

En pont ezek miatt jarok maszek fogorvoshoz, nekem is az osszes orlot be kellett tomni, vagy gyokerkezelni. Ezutan kaptam fogszabalyzot.

2020. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Normál esetben nem 1-2 év egy tömés, válts dokit! Vagy legalább kérd ki egy másik fogorvos véleményét is.

A legjobb az lenne ha beszélnél a szüleiddel a fogszabályzóról ha ők fogják fizetni, és ha bele mennek akkor együtt keressetek egy fogorvost. Mások véleményével meg ne foglalkozz. Te fogad, te egészséged, ők nem érzik amit te, így semmi közük hozzá.

Ha a szüleid nem mennének bele, akkor is megéri diák munkával összegyűjtögetni rá a pénzt mert ez hosszú távú befektetés. A fogszabi amúgy se ciki, hiszen azt mutatja hogy igényes vagy a fogaidra, fontos neked hogy néznek ki.

2020. júl. 30. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!