Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül egy fogszabályzó?

Mennyibe kerül egy fogszabályzó?

Figyelt kérdés
Nagyon nem tetszenek ahogyan a fogaim állnak, de nagyon sokfajta árat láttam már, de nem tudom melyik valós és melyik nem. Egyébként 18 alatti vagyok.

2020. aug. 22. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legegyenesebb módszer az az, ha kérsz időpontot azokhoz a magánfogorvosokhoz, akik elérhető távolságban vannak tőled, és rákérdezel, hogy a fogaidat egyrészt milyen fajta fogszabályzóval érdemes korrigálni, másrészt ebből tud neked árajánlatot adni (kell-e fogat húzni vagy egyéb korrekciót alkalmazni, csak az alsó/felső fogsorod problémás, vagy mindkettőn változtatni kell, éjszakai vagy nappali fogszabályzót javasol-e ennek alapján [bár valószínű, hogy a rögzítettet preferálja majd az esetedben] stb.). Illetve sok mindentől függ még a fogszabályozás ára, például, ha rögzítettet javasolnak, te kérhetsz porcelánosat vagy olyat, ami nem kívül, hanem belül van (ugye ezek mind extrák, és drágábbak is, mint a hagyományos fajta), viszont úgy tudom, hogy a kezelés 80%-át a TB fedezi (legalábbis 4 éve még így volt) 18 év alatt. Valamint egy jó tanács: olyan fogorvost válassz, akit előszeretettel ajánlanak, jó "hírneve" van. Sok sikert!
2020. aug. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Anno nekem éjszakai volt 10 éve. 20 ezer forint volt a készülék és havi 1500-2000-ret kellett fizetni a konzultációkon.
2020. aug. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!