Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészti úton eltávolított...

Szájsebészti úton eltávolított foggyökér beavatkozás után, tényleg nem szabad édességet vagy édes dolgot enni?

Figyelt kérdés

Elképzelni nem tudom, hogy hogyan lehet ezt kibírni majd, jobban félek ettől, mint magától a beavatkozástól. Minden nap ennem kell valami édeset, egyszerűen vágyom rá, továbbá elmulasztja azt a szörnyű keserű érzést amit általában érzek.


Létezik valami elvonás ellen, ami várható majd? Sajnos 100%, hogy ezt megfogom szegni, mi lesz ennek a vége? Sajnos tudom, hogy megfogom, és akkor nem is leszek a saját érzékeim ura, egy idő után mindig ez történik, ha éppen cukormentes időszakot tartok. Rettegek ettől, főleg, hogy még tejet se lehet majd inni, ami kicsit megkönnyíteni a cukorelvonást vagy enyhítené a keserű ízt amit érzek.



#aggodalom #cukorfüggőség #rossz vége lesz ennek
2020. aug. 23. 20:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
...továbbá meddig nem szabad utána érezni az édes ízt?
2020. aug. 23. 21:05
 2/15 ezüsthaj válasza:
dehogynem szabad. csak miután megtörtént a beavatkozás az első pár napban nem ajánlott csak. utána nyugodtan ehetsz édességet :)
2020. aug. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2.


Mármint, csak "nem ajánlott", tehát ha napi 1 Kinder szeletet megeszek munka előtt, akkor az még belefér? És 1-2 nap ez a tiltás? Van valami "édes alternatíva"? Esetleg úgy, hogyha csak a másik oldalon van a csoki végig és utána rögtön fogat is mosok?

2020. aug. 23. 21:24
 4/15 ezüsthaj válasza:
az első 3 napban nem szabad. utána természetesen annyi édességet ehetsz amennyit csak akarsz
2020. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

4.


Nem akarok én sokat, csak annyit, hogy ne érezzem azt a papír-keserű ízt reggelente. Na mindegy, 3 nap nem a világ. De keserű (szó szerint) 3 nap lesz ez. Bár embernek tuti beszólok majd, mikor jön a cukorelvonási rész.

2020. aug. 23. 21:53
 6/15 A kérdező kommentje:
A tejre is a 3 nap vonatkozik, vagy ott várni kell a varratkiszedésig? (Remélem csak 3, mert alapvetően tej alapú az étkezésem, minden kedvencem tartalmaz tejet, tejfölt, túrót, sajtot vagy majonézt)
2020. aug. 23. 22:03
 7/15 ezüsthaj válasza:
igen. tejet se lehet inni az első 3 napban ahogy a többi ételt sem ami tejet tartalmaz. nem kell varratkiszedésig várni vele csak 3 napig nem szabad
2020. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Edesseget, banant, tejes dolgokat, egyszoval minden savasan erjedo dolgot felejts el addig, amig veres lyuk van a helyen. Mikor mar az a csunya trutyi gyogyulasnal, akkor is iszonyu ovatos lennek.

Gonoszkodasnak hangzik, de par napig tordeld a kezeid, kortyolgass tomenyet, pl jo kis fertotlenito. Csinalj barmit, ami nem a szadban erjed.

2020. aug. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Aki azt javasolta hogy csak 3 napig nem szabad az nem igaz. Sajnos műtéti eltavolitasnal a varratok miatt 1 hét a tiltás. Tejszelet alapból tejes, így nem szabad.

Persze bármit meg lehet szegni de gondolom a kérdező sem szeretne pár nap után pokoli fájdalommal visszamenni a dokihoz mert el fertőződött a seb és olyankor újra meg kell nyitni tisztítani és újra gyógyulni.

Nehéz, de a saját érdekünkben ki kell bírni.

Ja és dolgozol.. Emelni hajolni tilos. Megeroltetni magad is. De ezt majd érezni is fogod ha véletlenül úgy alakul.

Kitartás!

2020. aug. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9.


Lehet, hogy nem lesz ebből semmi akkor. Mindegy, kikérdezem az orvost pénteken, ha megyek, de ha ezek a szabályok, akkor inkább sztornó. Megkérdezem majd nincs-e valami részmegoldás, amivel eltolható az esetleges "fájás" még egy jó fél évvel, aztán ennyi elég is lesz. Ha ez se, akkor csak kifizetem az elrabolt idejét, és ennyi volt. Majd ha fáj megyek. Magamtól ezeket a feltételeket nem tudom vállalni, mert cukorfüggő vagyok és egyik napról a másikra teljesen leállni az egy tortúra. Főleg nekem, akiről már megállapították, hogy a csokoládét és a cukrot antidepresszáns módjára használom, mert alapvetően depressziós vagyok és ez az amitől méginkább félek, hogy ez előjön, mert akkor inkább egy rossz fog ami potenciálisan rossz, mint az öngyilkossági kísérletek vagy ilyesmik.


Vagy adjon az orvos morfiumot, ópiumot, teljesen mindegy, bármit, csak ne legyen az a keserű rosszkedv, az üres bánat és az állandósult kétségbeesettség (amik miatt csak altatókkal tudok aludni január óta). Biztos, hogy nincs valami olyan professzionális lehetőség, amivel ezek az utólagos regulák elkerülhetőek? Mi történik, ha nem is gyógyul be egy hét alatt? Akkor hirtelen kettő hét lesz? Nem. Ez nem fog menni.


Megkísérelek holnaptól egészen a műtétig cukormentes napokat tartani, ha sikerül akkor jöhet a dolog, de ha nem... Akkor inkább nem és reménykedem, hogy kihúzom így év végéig, mivel nem fáj, nem is érzem, hogy van, csak tudom, hogy ott vannak azok a gyökérdarabok is ki kellene szedetni, mert baj lesz belőle a jövőben valamikor.


Nem tudom már mit tegyek, ez így nagyon kétségbeejtő.

2020. aug. 24. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!