Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészti úton eltávolított...

Szájsebészti úton eltávolított foggyökér beavatkozás után, tényleg nem szabad édességet vagy édes dolgot enni?

Figyelt kérdés

Elképzelni nem tudom, hogy hogyan lehet ezt kibírni majd, jobban félek ettől, mint magától a beavatkozástól. Minden nap ennem kell valami édeset, egyszerűen vágyom rá, továbbá elmulasztja azt a szörnyű keserű érzést amit általában érzek.


Létezik valami elvonás ellen, ami várható majd? Sajnos 100%, hogy ezt megfogom szegni, mi lesz ennek a vége? Sajnos tudom, hogy megfogom, és akkor nem is leszek a saját érzékeim ura, egy idő után mindig ez történik, ha éppen cukormentes időszakot tartok. Rettegek ettől, főleg, hogy még tejet se lehet majd inni, ami kicsit megkönnyíteni a cukorelvonást vagy enyhítené a keserű ízt amit érzek.



#aggodalom #cukorfüggőség #rossz vége lesz ennek
2020. aug. 23. 20:52
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Túlerőltetésnek számít, a stresszes munkahelyen történő olykor-olykor inkább szellemileg történő teljes kiakadás, zaklatottság meg ilyesmik?


Akkor előbb fel kell mondanom, mert a munkahelyem mára egy ilyen kínzássá vált, régen jó hely volt, csak aztán a "zseniális" vezetőség egy év alatt leverte a létszámot 80-ról 40-re, a munka pedig ugyanannyi maradt, így én egyre nehezebbnek élem meg bármelyik munkanapom.

2020. aug. 24. 12:48
 12/15 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Figyi, az a te döntésed hogy halasztod e de a feltétel később is fennáll. Illetve az amikor majd hirtelen kegyetlen éles fájdalom hasít bele a fogadba valami édes hatására sztem akkor úgy fogod érezni soha többé nem eszel édeset csak azt a fájdalmat ne érezd megegyszer. Sőt ha azzal a fogaddal nem tudsz majd enni.. Hidd el jobb kint mint bent neki mert súlyos következményei lehetnek.

Az édesség miatt lehet jobb lenne kivizsgaltatni magad mert sose tudni milyen artalmakat okoz a cukor a szervezetben ilyen mennyiségben, és persze egy orvossal beszélni ezekről az erzesekrol amiket leirtal. Akkor próbálj nem csokit enni hanem süss valamit de amibe kevés tej kell, és nem krémes habos ami nagyon tejes, ha csak az edesre van szükséged ez is segít.

Ha a tesztajaban van tej és megsul mégse olyan mint a nyers tej..

2020. aug. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12.


Ez a gond ezzel, hogy nem tudom mit tegyek, mind rossz megoldás. Novemberig ha kihúzná a fogam, akkor nincs baj, mert akkor fogok felmondani és onnantól nincs baj a cukormentes héttel, itthon maximum magamban előrjöngök meg itt nem gond, ha kataton állapotban csinálom végig a hetet, de a munkából úgy rúgnak ki ezért, hogy végem van. Most inkább csak azt kérem meg a fogorvostól, hogy érje ezt el valahogyan, hogy a fogam ne fájjon addig - mindegy hogyan, csak valahogy hidalja át. Amúgy is felakarok mondani, mert a munkahelyem egy szar, gyűlölöm már. Csak nem most augusztus végén, hanem november másodikán, akkor leszek itt kerek 3 éve, és pont szép lenne aznap utoljára menni.


Csak az még nagyon messze van, ezért jelentkeztem be, de ha tudom előre ezeket a regulákat, akkor lehet nem tettem volna. Ezek a szabályok rosszabbak, mint maga a beavatkozás! Azon túlesek és kész, de egy egész hétig így élni, nem tudom jelenleg elképzelni sem, ez a legnagyobb félelmeim egyike. Még a diétám (sikeres diéta) alatt IS ettem cukrot és tejet. Szerintem az életemnek egy napja nincs, amikor tejes dolgot ne fogyasztottam volna. Cukorból jobb az arány, de azért... kapásból egy egész hét nagyon kemény kihívás. És ráadásul közben lesz egy fájó sebem a fogínyemen, mint hallom ami miatt méginkább kínlódni fogok. Egyszerűen, nem tudom, egyenlőre én kiegyezem azzal is, ha annyira megpiszkálja, hogy ne legyen fájdalom még egy ideig.


Egyszerűek FÉLEK. Jobban félek ettől a tilalomtól, mint bármi mástól, mert ha megszegem annak kegyetlen büntetése lesz. Úgyhogy nem tudom mit fogok csinálni... Tanácstalan vagyok, pedig a fogorvosoktól való félelmemet legyőztem, de ez így... egy egészen új szintje a kihívásnak, amire én nem érzem magam elég erősnek.


Létezik valami gyógyszer a vágyakozás ellen? Ami nem cigi vagy alkohol?

2020. aug. 24. 16:42
 14/15 A kérdező kommentje:

A gyümölcsökre is vonatkozik az édes dolgok tilalma?


Ha igen, akkor mégis mit fogok enni egy hétig? Nagyjából minden tilos már előre. Csak húst hússal meg párolt zöldséget? De még azokban is van édesebb típus, így azokban is van cukor. Nagyon aggaszt ez a dolog.

2020. aug. 24. 16:50
 15/15 A kérdező kommentje:
Uh, na mindegy, kicsit összeszedtem a gondolataim, kemény lesz az biztos, remélem azért gyümölcsöt szabad majd enni, márcsak a vércukorszint miatt is. Régóta tervben van egy diéta, hát most egybekötöm a foggal, két legyet egycsapásra. Egyedül a depresszióval lesz komoly problémám, meg azzal, hogy nagyon tahó leszek pár napig, mert belülről kínozni a - nem fizikai értelemben vett - üresség érzése.
2020. aug. 24. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!