Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Augmentin Duo 875/125 mg...

Augmentin Duo 875/125 mg mikor hat?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam ügyeleten gyulladt, napokban letört, lüktető, agyamig hatoló fájdalommal. Már a fülem is fájt, és az állkapcsom..


Kaptam augmentint és flector port. A felctorból csak hármat ihatok egy nap, de csak 2-3 óráig teszi elviselhetővé a fájdalmat. Mellette öblögetek szegfűszegolajos vízzel, de hát halottnak a csók.


Éjjel óránként felkeltem.


Még csak kettő antibiotikumot vettem be, egyet este 10-kor, egyet pedig ma reggel 6-kor. Legközelebb este vettem be. Talán annyi az érdemi különbség, hogy a fülem már nem fáj, "csak" a fogam..


10 év alatt eddig most másodszor szedek antibiotikumot.. éjjel óránként felkeltem :(


Tapasztalatok?


2020. szept. 5. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

el fog ez még tartani pár napig, amíg az antibiotikum el nem kezdi lehúzni a gyulladást.

én cataflamot kaptam anno, és köptem a napi háromszori szedésre. annyira fájt, hogy elgondolkodtam azon: nem annyira nagy hülyeség az eutanázia..

a 3 órát megpróbáltam azért kihúzni. kitartást, pár nap múlva jobb lesz

és inkább - szigorúan szerintem! - szedd gyakrabban a fájdalomcsillapítót. kevésbé káros, semmint az őrült fájdalom okozta stressz

2020. szept. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Igazából tegnap négyet vettem be 3 helyett a cataflamból, és nagyon aggódom miatta :( Már a földön dobogtam a lábammal, mint egy kisgyerek, annyira fájt, felnőttként én még így nem bömböltem :(


Éjjel a flector port igyekeztem felesével inni, és figyelni az órára, meg valahogy enni, nehogy baja legyen a gyomromnak (flector por hatóanyaga ugyanaz, mint a cataflamé). Most is már tompán lüktet, 10-kor vettem be utoljára. Rövid időre hatásos csak :(((

2020. szept. 5. 12:15
 3/11 anonim ***** válasza:

nagyon megértelek.

pár nap alatt nem tudja tönkretenni a gyógyszer a gyomrodat


(a kolléganőm - de őt ne kövesd!! - nyolcasával itta a flectort, amikor menstruációs görcsei voltak. évekig. egyelőre nincs következménye..)

2020. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Talán megnyugszom egy kicsit, hogy négytől még nem fogok meghalni :( Köszi a válaszaidat!
2020. szept. 5. 12:27
 5/11 anonim ***** válasza:
nincs mit. jobbulást
2020. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi :'(
2020. szept. 5. 12:35
 7/11 A kérdező kommentje:

Végre aludtam 7 órát. Eddig 4 szemet vettem be összesen, még van 10.. A 7 óra alvás után sem volt elviselhetetlen, szóval haladunk...


A nyirokcsomóm viszont bedurrant az allkapcsomban, remélem ideiglenes

2020. szept. 6. 10:07
 8/11 anonim válasza:

Na hali

Ugyan ebben vagyok most mint a kérdező.

Elmesélem a sztorimat:

Péntek reggel elmentem a körzeti fogorvosomhoz - persze hellyettesìtették - mondta hogy j.héten jöjjek vissza beutalóért egy panoráma rntg.re mert ìgy ő nem látja hogy lyukas lenne az a fog vagy bármi baja lenne.

- Mondom magamba: f@$@ , éjjel

4 db. Algoflex forte doloval tudtam pár órát pihenni,de ok.

Felìrta nekem is azért a Flektor port a doki.

Jó hazajöttem de iszonyatba fájt a fogam minden órában.

Felvàltva szedtem a két féle gyógyszert meg pluszba ki ìrt egy bizonyos

Klion nevű antibiotikumot

Abból is bekaptam persze 1 darabot.

Aztán elkezdtem gondolkodni este 10 fele a nagy streszbe amit a borzasztó fogfàjàs okozott , hogy kb. Ba$dki megettem vegyesen

10-12 db gyógyszert reggel òta

A fogam ugyan úgy fáj, de vajon szervezetem kibírja ezt a sok bogyót!??

Magyarul be$z@rt@m nem kicsit

Éreztem, hogy valami k....ra nem buli velem.

Mind 1 éjfélkor még egy fél port felnyaltam azért.

Nagy nehezen tudtam egy-egy órát aludni.

Szombat reggel mondom még 1 ilyen napot nem élek túl valaminek történnie kell ,nincs mese!

Sógoromnak szóltam vigyen màr le az ügyeletre , mert 1 kisebb patika van màr bennem , így biztos nem vezetek.(a hetem legjobb döntése volt különben)

Ok minden f@$z@ ott vagyok persze annyian vannak mint a kocsmákban focimeccsen.

Nagynehezen sorra kerültem, megcsinàltàk a panoráma rntg.-t pénzért úgy hogy van tb-m (de le$z@rt@m).

Tényleg nem volt lyukas a fogam viszont ez 1 olyan fog volt

(alsó 7) , ami màr tömve volt és az ideg begyulladt - elkezdte a doktornő gyökérkezelni , hogy ez a fog menthető , ne húzzúk ki!

Hallod ügyeleten nem ràntotta ki , hanem megmenti a fogamat!(profi a doktornő imàdom)

Jó elkezdte fúrni , megkereste a két csatornát és elkezdte idegkezelni.

Lefotoztam neki hogy miket szedek

Felìrta az Augmentin duót nekem is

Mondta a Kliont engedjem el(főleg ha még csak 1 szemet vettem be).

Nem is érti , hogy miért ezt az Antibiotikumot ìrtàk fel nekem!?

Most vasárnap délután van

Se szombaton se ma egy fájdalom csillapítót se vettem be.

Nem azt mondom hogy minden tökéletes ,a fél pofám be van dagadva , de talán ez a gyógyszer segít felszìvodtatni a gyulladást és utána 1-2 gyökérkezelés még egy f@$z@ tömés és finish!


Tehát a lényeg ha nagy gyulladásba van a fogad gyökere, akkor max minimálisan csak enyhíteni tudod a sok buuuzi fàjdalomcsillapìtóval , a gyulladáscsökkentés lenne a lényeg minden esetben!

És ahoz kezelés kell meg antibiotikum!

2021. júl. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jobbulást! Huh, nem semmi amin keresztül mentél.. Nekem azóta szerencsére rendben van, legnagyobb ellenségemnek sem kívánom..
2021. júl. 4. 19:26
 10/11 anonim válasza:

Köszi szépen.

Remélem hamarosan én is így leszek ezzel!

2021. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!