Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Normális ekkora fájdalom egy...

Normális ekkora fájdalom egy rágófog húzás után?

Figyelt kérdés

Hétfő este húzta ki a jobb alsó hátsó fogamat a doki. Semmi gond nem volt, kb 2 perc alatt kikapta. Hatalmas tömés volt már a fogamban, nem lehetett megmenteni, fájt, ki akartam húzatni.


Azóta nem bírom rendesen kinyitni a számat, nagyjából 1 ujjnyi résre tudom kinyitni. Az az oldal rettenetesen fáj, mintha be lenne görcsölve, néha az állkapocscsontba is olyat hasít... Több Algopirynt szedek, mint a sima fogfájáskor.

Evés, ásítás természetesen alig megy.


Ami miatt főleg parázok, az az, hogy a panoráma röntgenen volt egy kis folt azon a részen az állkapcsomban. Már a 2 évvel ezelőttin is ott van, azóta nem változott, nem fájt. Az első doki tovább küldött anno, hogy nem tudja, mi ez. A második azt mondta, hogy lehet hogy csak ilyen a csontrajzolatom. Ez a doki meg aki húzta a fogam, szintén azt mondta, hogy hát valószínű semmi...


De ha mégis az fáj most nekem a foghúzás óta, mert megbolygattuk? :(

Vagy normális ez a fájdalom?


23L


2020. szept. 19. 14:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán nem algopirint kellene szedni fájdalomcsilapításra. Háromgyökerű nagyőrlőnél már nekem is volt napokig tartó fájdalmam. Ilyenkor valószínűleg a fogmeder is sérül, a lágy részek pláne.
2020. szept. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Irj neki, vagy kerj valqkitol segitseget h beszeljen a dokival. Kellet volna felirnia, vagy mondani valami erosebbet...
2020. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez inkább szájzárnak tűnik, hívd fel a fogorvosod.
2020. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Miért,, a szájzár olyan veszélyes, vagy mi?
2020. szept. 19. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!