Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az normális ha én ma kaptam...

Az normális ha én ma kaptam ólmos tömést?

Figyelt kérdés
Nem tiltották be? És miért adott ilyet?. Tbs fogorvos nem magán

2020. szept. 24. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Megsem kérdezte milyet kérsz?
2020. szept. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tb-s fogorvos nem fog neked ingyen 10e ftos anyagot a fogadba rakni.
2020. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Amalgámtömésre gondolsz? Abban azért nem ólom van!


Az FDI specifikációja szerint a fogászati amalgám összetétele a következő: 50% folyékony higany és 50% fémpor, amely legalább 65% ezüstöt, legfeljebb 29% ónt, legfeljebb 6% rezet, legfeljebb 2% cinket és legfeljebb 3% higanyt tartalmaz.

2020. szept. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Bar az allami egeszsegugyert sulyos ezreket fizetsz havonta, ily modon ingyenes, nem szabad igenybe venni fogorvost, meg sokmindent, sajnos. Mikor nagyon csoro voltam, akkor is erre felretettem. (Nem kritika.)

Ettol rovidtavon azert nem kapsz mergezest, de Covid utan egyszer kicsereltetnem. Legrosszabb esetben tiz ev mulva, marmint mire aktualis amugy is.

Magyar valosag.

2020. szept. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És nagyon csúnya :/ múlthéten tömte az előzőt azt bezzeg fehér töméssel.
2020. szept. 24. 20:23
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs betiltva az amalgám tömés, mert egyrészt nincs bebizonyítva az egészségkárosító hatás, másrészt sok esetben tartósabb és ellenállóbb tömést lehet belőle készíteni, mint kompozitból. Gyerekeknek, terhes nőknek a biztonság kedvéért nem csinálnak amalgám tömést, ahogy az elülső fogakba sem ahol látszik, de a rágó fogakba sokszor tényleg jobb.
2020. szept. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!