Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez milyen foggyulladás így?

Ez milyen foggyulladás így?

Figyelt kérdés

Este éreztem mintha fájna az állkapcsom fent jobb oldalt. Olyasmi érzés mint mikor túl sokat rágózol egy oldalon és már nem esik jól.

Ez volt pár órája, most iszonyatos fájdalomra ébredtem ugyanitt, megnéztem tükörben és brutál be van dagadva fent jobb oldalt az egész ínyem. Nagyon ijesztő látvány, nem csak a rágó fogak, hanem még a szemfog körül és még egyel előtte is hatalmasra duzzadt az ínyem, fájdalomcsillapítót kellett bevennem.

Mi a fene ez? Létezik, hogy 5-6 fog begyullad egyszerre? Vagy mi gyullad be ilyenkor?

Ínygyulladás járhat ilyen fájdalommal, hogy tabit kell bevenni? (Elég magas a fájdalomküszöböm, egy csomag Alfoxlex nálam évekig kitart).



2020. szept. 25. 00:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez surgossegi eset. Esetleg addig Cataflamot kene iratnod.

En nem ertek hozza, de egyetlen fog gyulladasa is erintheti a tobbit. Nem azt jelenti, hogy az osszes fogad kezelni kell.

2020. szept. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt mi így sajnos nem fogjuk tudni megmondani...

Menj el fogorvoshoz minél hamarabb!

Egyébként a fogínygyulladás is tud nagyon fájni igen.

2020. szept. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Közben már nyelni sem tudok annyira fáj ahogy mozog közben az állkapcsom, ez valami brutál, remélem találok fogorvost, aki hamar fogad, sose volt hasonló fog fájdalmam. Jobb oldalon fent leghátsó fog lesz a ludas, az nagyon érzékeny, de kisugárzik a fájdalom az összes jobb felső fogba.
2020. szept. 25. 12:28
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Nekem nemrég durrant be az ínyben levő bölcsességfogam és konkrétan nem tudtam megmondani melyik fogam fáj annyira mindenhova kisugarzott. Annyit tudtam, hogy jobb oldalt. De, hogy felül vagy alul vagy melyik, lövésem sem volt...
2020. szept. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!