Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha egészséges fogat húz ki a...

Ha egészséges fogat húz ki a fogorvos akkor beperelhetem? Kaphatok kártérítést?

Figyelt kérdés

Hallottam már olyant hogy tévedésből egészséges fogat húzott ki a fogorvos főleg a hátsó fogaknál szoktak tévedni mivel azok nehezen látható fogak és volt már nem egyszer hogy a melletit húzták ki.


De ha téved a fogorvos be lehet perelni?


érdemes be perelni éveken keresztül tárgyalásokra járni?



2020. okt. 6. 14:28
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

29 éves vagyok eddig nem volt baj a fogammal ezért nem voltam fogorvosnál.


Na de hát ez nem így működik az enyém nincs befeketedve vagy elrohadva egészségesnek tűnik és csak annyit tudok mondani hogy az utolsó előtti ,de mivel az utolsó az szinte olyan mélyen van és olyan kicsi hogy nem látszik ezért azt fogja hinni hogy az utolsó előtti és az előtti a rossz.

2020. okt. 6. 21:03
 12/20 anonim ***** válasza:
56%

Semmi életképed nincs miben élsz valami dobozban ?

Vagy te vagy Batman ? Hány fogad van ?

2020. okt. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező. Én úgy mentem oda a dokihoz hogy az utolsó előtti fogam fáj. 100% biztos voltam benne hiszen van rajta egy kis lyuk.

Röntgent készített mélyen látszik hogy a kis lyuk egyenlőre elég felületi, nem az okozott fájdalmat. (természetesen azért be kell tömni)

A fájdalmat a bölcsességfog okozta, azaz az utolsó fog, ami nekem is pici, alig van kibújva. A teteje szép is, de az íny alatti részén elkezdett szuvasodni és belülről totál szuvas a közepe. Ezért fáj. Nagyon meglepett de a felvétel egyértelmű volt.


Szóval a doki fog készíteni panoráma röntgent amin te is megbizonyosodhatsz arról hogy melyik fog a problémás. A legtöbb orvos keres nélkül is elmagyarázza, megmutatta mit kell nézni. Nem fogja a jó fogad húzni.

2020. okt. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13# hát a fizetős fogorvosoknál így de a sima tb fogorvosnál bemegy az ember és már ki is húzzák azonnal nem szerencsétlenkednek röntgenekel meg ilyenek ,az meg hogy melyik fogat húzzák az tök mindegy nekik csak találomra kihúznak egyet és kész.
2020. okt. 6. 22:13
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Látszik, hogy életében nem voltál még fogorvosnál. Általában a húzás az utolsó lépés. Inkább megpróbálják megmenteni a fogat. Csak külön kérésre húzzák ki, vagy ha gyökérkezelni se lehet már. A körzeti is csinál röntgent. Nem látom azt a helyzetet, mikor a jó fogat húzná ki tévedésből.
2020. okt. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
29 évesen még nem látott fogorvos? Érdekes.
2020. okt. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Gyerekkoromban a általános iskolai osztállyal voltam fogorvosi vizsgálatnál ,de felnőttként még soha , de már így a 30-hoz közeledve sajnos már kezd rossz lenni a fogam már 2 is rossz ,de Apámnak még 40 évesen is teljesen egészséges fogai voltak 50 éves korában kezdett neki rossz lenni a fogai.
2020. okt. 7. 14:20
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Na most már fejezzük be ezt a “tb-s fogorvos kihúzza a jó fogamat” kezdetű hisztit, mert kezd kicsit unalmassá válni. Ezerszer leírtam már itt a gyakorin, hogy a tb-snek is az éri meg, ha meg tud valamint menteni, mert arra kapja a legtöbb pénzt. Egy foghúzásért kérlek 300 forint jár. Jól olvasod. Ebből már egy ampulla lidocain és egy gézlap többe kerül. Nem éri meg neki a menthető fogat kihúzni, találomra pláne nem, hiszen a röntgenért is pont jár. Nagyon unom már ezt a dumát, és ez is mennyire jellemző, hogy annak a szájából hangzik el, aki saját bevallása szerint nem is tette be a lábát fogorvosi rendelőbe 20 éve. Ha az orvosbizonytalan, és minden épnek tűnik ÉS nem dönthető el kis röntgennel, akkor megy az ember panoráma röntgenre. Ennek ez a menete. Ha valami beteg és a tünetek alapján is az a gyanús, akkor azzal fog foglalkozni. A tb-s fogorvos sem szeretne börtönbe kerülni, bármennyire hihetetlen is. Használni kellene azt az okosat a fejedben, mielőtt hiszel mindenféle legendáknak.
2020. okt. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Igen ám de cigánynak kib.szásból is kihúzza a jót.


Ha meglássa hogy cigány vagyok egyből direkt kib..szásból kihúzza a jót.

2020. okt. 7. 20:19
 20/20 anonim ***** válasza:
🤦‍♀️
2020. okt. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!