Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tegyek? Segítség!

Egyemke kérdése:

Mit tegyek? Segítség!

Figyelt kérdés
Ma vettem észre hogy kiesett a tömésem felül, bal hátul. Azonnal bepánikoltam, mert már tömték pár fogam és nagyon rossz volt. Megkértem anyát hogy nézze meg, és még jobban bepánikoltam amikor azt mindta hogy mintha terjedne tovább és a többi fogam is lyukad körülötte! És most itt fekszem sírva az ágyamba és nem tudom mit rontottam el hogy mitől esett ki a tömés. Annyira félek hogy mit fog tenni a fogorvos... kérlek segítsetek, esetleg valakinek tapasztalat

2020. okt. 13. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos először is ne pánikolj! Tudom, könnyű ezt mondani, de anyukád nem egy fogorvos. Attól hogy ő lát ott némi elszíneződést, még nem azt jelenti hogy a többi fogad is lyukas. Persze ha nem mész el a fogorvoshoz, akkor csak egyre nagyobb lesz a lyuk a kiesett tömés helyén.

Érthető hogy félsz, főleg ha rossz élményed volt, de tudod, minél hamarabb mész, annál kevésbé lesz kellemetlen a kezelés. Ha minden jól megy akkor csak újra betömi és kész. :) Ennek azért megfelelő érzéstelenítés mellett nem kellene fájnia. Kellemesnek persze nem mondanám.


Ha nem bízol az orvosodban, akkor másikhoz is mehetsz ha van rá lehetőséged. (magán rendelőbe például, beszéld meg anyukáddal ha ő fizeti ezeket a dolgokat)

2020. okt. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi a menete ennek az egésznek? Csak betömik, vagy elsőnek kitísztítják? Amikor a többi fogamat tömték nem adtak érzéstelenítőt. Most lehetséges hogy adnak?
2020. okt. 13. 21:41
 3/4 anonim ***** válasza:

En mifejezetten kerem,h erzestelenito nelkul tomjenek. Attol mindig fajt a fejem orakig.


Kisertesd el magad vkivel.

2020. okt. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen kitisztitja. Fúrni is fog. Érzéstelenítőt pedig adnia kellene. Mond meg hogy legutóbb is fájt és most szeretnéd ha érzéstelenítené. Nekem sose töm anélkül az orvosom. Mondják hogy kicsi lyukhoz nem kell, de nem vagyunk egyformák. Nekem kell ahhoz is mert nagyon rosszul viselem ezt a fajta fájdalmat. Az orvosnak meg igenis adnia kell. Ha nem ad akkor menj másikhoz.

Ha fiatal vagy és anyukáddal mész, akkor menjen be veled, hátha ő meggyőzőbben beszél a dokival. :)

Mindenesetre a 21. században már alap hogy nem kellene szenvedni egy fogtömésen hiszen lehet érzésteleníteni.

2020. okt. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!