Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Főleg tapasztalattal rendelkez...

Főleg tapasztalattal rendelkezők vagy szakemberek segítségét szeretném kérni. Öngyilkos akar lenni. Mi tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon nehéz helyzetben vagyok. Egy ismerősöm súlyosan személyiségzavaros, betegségtudta nincs. Nem szembetűnő. Lassan két éve volt köztünk némi intimitás, de semmi komolyra nem kell gondolni és érzelmileg közel kerültünk. Neki hétéves kapcsolata van, sosem nézett másra rajtam kívül. Nem lett belőle semmi így és én is kezdtem felfigyelni arra, hogy valami nincs rendben. Semmit nem érzek iránta. Azóta is rajongásig szeret, ijesztő mértékben. Úgy gondolom, belém képzel mindenfélét. Azt mondja, hogy megöli magát, dátumhoz is kötötte, legfőképp miattam, ezzel hatalmas terhet tol rám és nagyon is elképzelhetőnek tartom, hogy megteszi, nem fenyeget, azt hiszem meg tudom különböztetni a kettőt egymástól. Azért tartom vele a kapcsolatot, mert szeretném ha szakemberhez fordulna, hiszen én nem tudnék neki megfelelő segítséget nyújtani vagy megoldani ezt a helyzetet. És saját érdekem is, mert bárki bármit mondhat, mérhetetlen bűntudatot keltene bennem, nyomot hagyna rajtam, ha megtenné. Nem rossz ember egyébként, de most teljesen torzult a látásmódja. Mit tehetnék? Ötleteket szeretnék kérni, hogy hogyan irányíthatnám szakemberhez? Nagyon megterhelő ez a helyzet számomra. A válaszokat előre is köszönöm.

27/n


2011. máj. 16. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Tudom, egyesek most érzéketlen, önző stb személynek fognak gondolni, DE ha valaki öngyilkos akar lenni, és valóban komolyan gondolja, előbb vagy utóbb úgyis megteszi. Ha nem teszi meg, akkor meg lelkileg zsarol.


Senkit nem lehet megmenteni önmagától, esetleg késleltetni lehet a dolgokat.


Az miatt ne legyen te neked lelkiismeret-furdalásod, mert azt mondta, miattad teszi. Ezt nevezik lelki zsarolásnak. Ne engedd zsarolni magad! Ha van 7 éves kapcsolata, akkor foglalkozzon azzal, és ne mást b*sztasson ilyen lelki zsarolással.


Bárhogy is alakulnak a dolgok, neked nem kell, hogy lelkiismeret-furdalásod legyen!


28L

2011. máj. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szólhatnál a háta mögött egy pszichiáternek, vagy vissza is zsarolhatnád, hogy vagy kezelteti magát, vagy nem lát többé.
2011. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Bárhogy is alakulnak a dolgok, neked nem kell, hogy lelkiismeret-furdalásod legyen! "


A lelkiismeret furdalás pontosan az a kategória, ami nem függ attól, hogy kell e, vagy nem kell.

De tippem az nincsen. Végül is talán annyi lenne, ha ismered a háziorvosát, rokonát, akkor elmondhatnád nekik a dolgot. Ennél többet nem igen tehetsz.

2011. máj. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!