Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kiműtése mennyir...

Bölcsességfog kiműtése mennyire fájdalmas, mennyi idő kb. a gyógyulás és az étkezést a műtét után meddig kell átalakítani? 16L

Figyelt kérdés
Fogorvos szerint ez a megoldás, mert elől kezdenek egymásra menni a fogaim, mind a 2 felsőt ki kéne műteni. Tapasztalatok erről vagy valami jótanács?

2020. okt. 25. 18:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 éve vették ki jobb oldalt min2t, nekem utána nagyon fájt, szóval fájdalomcsillapítót szerezz be mindenképpen. Enni mindent nagyon alaposan, apróra megrágva tudtam csak enni pár napig, akkor is puhább dolgokat. Ha leturmixolsz dolgokat, azokat simán meg lehet enni. Én 3-4 hét után mentem varratszedésre, akkor már egyáltalán nem fájt, meg már előtte se nagyon, szóval inkább az első pár nap, első hét a húzósabb. Remélem tudtam segíteni :)
2020. okt. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyéni lehet. Leírom nekem hogy volt 2 éve jobb alsó bölcsességfogammal. Nekem félig már kint volt de persze ugyanúgy kellett vágni is.

Este 7 fele történt (fresh dental) maga a beavatkozás fájdalommentes volt az injekciótól és pár perc alatt meg is volt. Mikor kiment az érzéstelenítő hatása volt pár nehéz órám, már elég késő is volt.

A következő kb 2 napban alapból fájt egy kicsit, fájdalomcsillapító segített, nem volt vele gond.

Ezután már nem vettem be azt sem csak éjszakára, nappal ha mással foglalkoztam nem éreztem már. Enni körülményes volt, szájzáram mondjuk csak kicsit volt.

Arra pontosan emlékszem, hogy 5 nap után már nagyon jól boldogultam az evéssel is illetve egyáltalán nem fájt már.

Nekem csak 2 héttel később vették ki a varratot, akkor már feszült. Tudom van aki 1 hét után kiveszi.


Ja és az én fogam körülményesebb volt olyan szempontból, hogy az antibiotikumom felénél jártam csak, még valamennyire gyulladt volt az ínyem. Nekem ezért kellett kivenni, nem volt helye kijönni és csak begyulladt állandóan.


Ja az étkezés. Nekem csak pár napot mondott az orvos, nem mertem elsietni egyébként, 6-7 nap biztos volt nálam.

2020. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Biztos elmondják de szerintem nem árt előre tudni...műtét napján lehet enni/inni?

Eddigi válaszokat köszönöm :)

2020. okt. 25. 20:02
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet sőt kell előtte enni inni. Mert elájulhatsz az érzéstelenítőtől, hogy mért nem tudom. De engem letoltak mert nem ettem, és cukrot kellett szopogatni.
2020. okt. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ohh szuper köszi
2020. okt. 25. 21:48
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez nem olyan műtét hogy befekszel a kórházba és elaltatnak :D Miért ne ehetnél meg ihatnál? :D

Ha még bent vannak az íny alatt a fogak akkor kicsit macerásabb mert ott vágni kell meg varrni de nem fogsz érezni semmit.

3-4 napig kerülni kell a tejtermékeket (tej, sajt, stb...)

Óvatosan szabad csak mosni a húzott fog melletti fogakat. Kb ennyi.

Egy hét után varratszedés és kész.

2020. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Négyből három bölcsességfogamtól megváltam pár hónapja. A két felső sima húzás volt, mivel ki voltak nőve, a harmadik, jobb alsót viszont műtéttel kellett kiszedni. Kihúzták az egyik felsőt, majd rá egy hétre a másik oldalon egy ülésben először alsó műtét, majd felső húzás. Nem akarok hazudni, nem volt kellemes. A húzás gyors és fájdalommentes volt, a műtét borzalmasan hosszú és bizonyos pontjain fájdalmas is. Alapvetően nagyon jól elérzéstelenítenek (magánrendelőben legalábbis), de nekem a műtétnél nagyon feszítették szét a számat (oldalirányban), az sem volt kellemes meg egyszer-egyszer nyillaló fájdalom is volt a csontfúrásnál és a fogdarabok feszegetésénél (nekem teljesen íny és csont alól, darabolva kellett kiszedni). A húzások helye minimálisan fájt utána, a műtété pár napig kegyetlenül, de az orvos által felírt fájdalomcsillapító valamennyit segített. A varratszedés után sokkal jobb lett, ez kicsit több, mint egy héttel a műtét után volt. Összességében azt mondanám így utólag, hogy abszolút kibírható, de azért igen kellemetlen dolog. Maga a beavatkozás is és az utána következő pár nap/hét is.
2020. okt. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó biztos nem voltál jól elérzéstelenítve ha érezted. Hidd el.

Nekem ültettek be implantot ahol a csontba fúrják bele a csavart és SEMMIT nem éreztem csak hogy rezeg a fejem. Én annyi érzéstelenítőt kaptam hogy fél percig csak nyomta folyamatosan az ínybe és még utána is kaptam.

2020. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, félreérthető voltam. A csontomat kb. 45 percen keresztül fúrta, eközben néha volt egy-egy nyillaló fájdalom.
2020. okt. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
közben nem kaptál még injekciót?
2020. okt. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!