Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szájsebészhez bejöhet velem...

Szájsebészhez bejöhet velem kísérő?

Figyelt kérdés
Egyik alsó bölcsességfogamat kell kihúzni de rettegek. Bejöhet velem a barátom? Vagy anyu esetleg? Segítene ha valaki fogná a kezem.

2020. okt. 31. 19:53
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Ha magánrendelőben veszik ki, akkor szerintem kérdezz rá, mert lehet megengedik. Van olyan családtagom, aki csak nyugtatóval (fogorvos/szájsebész ajánlása alapján, ő is írta fel neki) tud beülni a székbe, vele mindig megengedi a doki, hogy ott legyen valaki, de ez egy magánrendelő sok-sok pénzért és alapvetően itt is az a szabály a jelen helyzetben, hogy nagykorúval nem érkezhet kísérő. A kézfogás viszont nem opció, alapvetően a dokinak és az asszisztensnek kell hozzád férnie.

Ha mégse sikerülne megoldani, hogy valaki veled menjen, akkor kísérjenek a bejáratig és a végén várjanak ott, a dokinak pedig jelezd a félelmedet, ha normálisak megpróbálják oldani. Nem is nagyon értem a durva válaszokat, mert oké, hogy most más helyzet van és bizony lehet, hogy nem megoldható, hogy ott legyen veled valaki, de bizonyos esetekben ez egy nagyon komoly félelem tud lenni, nem pedig nettó hiszti. Én a saját szememmel láttam, hogy valakinek már jóval előtte hányás, ájulás, légszomj, stb van. Ezeken a lecseszés semmit nem segít...

2020. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

11-es. Én is testileg vagyok rosszul fogorvosnál. Ezen nem segít a lecseszés valóban. De itt a gyakorin szokás leoltani az embert, más kérdéseknél is látom.

Amúgy pont ezért félek, ettől a hangnemtől. Azért félek hogy ha esetleg bepánikolok akkor a doki megaláz majd és én egyedül leszek és nem tudom megvédeni magam.

A műtét miatt is félek. De jobban attól hogy rosszul leszek és a doki megaláz.

2020. nov. 2. 15:21
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
#12-es Miért feltételezed a legrosszabbat, miért nem a legjobb lehetőségre készülsz? Bemész, megmondod a dokinak, hogy nagyon félsz, és pánikolós vagy, nem akar ő megalázni, csak a munkáját végzi. Neki sem érdeke, hogy akadályozd a munkájában, segíteni fog.
2020. nov. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Mert történt már ilyen. Hogy fogorvosnál úgy éreztem nem kapok levegőt amikor fúrta a fogam. Azt ígérte az elején hogy ha felemelem a bal kezem akkor megáll. De nem így lett. Fúrta tovább az asszisztens elfogott és én azt hittem meghalok és sírtam. Akkor az orvos elkezdtett velem üvöltözni hogy ne hisztizzek, meg a szüleim biztos nem neveltek meg és hogy nem érdemlem meg hogy meggyógyítson, meg hogy elcseszett generáció és életképtelen vagyok még ilyenek. Azóta félek a fogorvostól. És csak szeretném hogy jöjjön be velem valaki hogy ne lehessen ilyen.

Amúgy most nem hozzá megyek hanem szájsebészhez. Mindegyik fizetős orvos.

2020. nov. 2. 15:53
 15/32 A kérdező kommentje:
És tudom hogy ez másik orvos nem ugyanaz a bunkó. De a bölcsességfog műtét az nagyobb mint egy fúrás. Ezért jobban be is lehet rajta pánikolni hogy megfulladok. A torkomnál fog lenni a fogóval. És biztos ideges lesz tőlem.
2020. nov. 2. 16:08
 16/32 anonim ***** válasza:
Akkor gondold azt, hogy olyan lesz, mint az enyém volt.. Bementem halálfélelemben, kaptam papírt, hogy mindenbe beleegyeztem, ettől külön levert a víz. Az orvos ráadásul akkora volt, mint egy hegyomlás, vagy 150kg. Leérzéstelenített megvártam kint, hogy hasson, utána vissza. Benyúlt, és 5mp alatt kikapta, mire megkérdeztem, hogy végeztünk. Azt mondta igen.
2020. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Ha csak ennyi lenne akkor miért küldött az orvos szájsebészhez? De amúgy jó hallani hogy ilyen is van. Remélem. Nekem is ilyen lesz. :) köszönöm hogy meghallgattál. És biztattál.
2020. nov. 2. 16:44
 18/32 anonim ***** válasza:
Nem ertrm egy bolcsessegfog-mutettol miért rettegnek ennyien. En konkretan boldog voltam, hogy kaptam gyorsan idopontot (amugy kulfoldon elek egyedul, anyu, apu otthon Pesten vannak) es nem kellrtt tovabb szenvednem. Javaslom keress fel egy maganklinikat, mert ott szerintem meg kedvesebbek a dokik. :) Egyebken el se férnetek bent mar nem azert. Ott lesz az orvks es az asszisztens, parod max tavolrol nezhetne. En amikor Pesten muttettem ki az elso fogamat, akkor sem engedtke be apukamat. Most pedig Covid miatt tutira nem.
2020. nov. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
16) Az csak sima huzas. A mutet kicsit tovabb tart. Ez attol fugg hol helyezkedik el a fog.
2020. nov. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
18-as: azért félek mert hátul a torkom közelében fog nyúlkálni és félek hogy hánynom kell majd tőle vagy nem kapok majd levegőt. És ettől bepánikolok és nem tudok majd megnyugodni a doki meg mérges lesz.
2020. nov. 2. 21:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!