Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A 8-as és 9-es fogam között...

A 8-as és 9-es fogam között kilyukadt középen mit tehetnék? Naponta kétszer is mosok fogat egyáltalán miért van ez? 17/F

Figyelt kérdés

2020. nov. 5. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
9-es fog? Hát az meg hogyan?
2020. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Hogy érted, hogy a 8-as és 9-es fogad között? Középről szokták számozni, a metszőfog az 1-es, a bölcsességfog a 8-as.


Ha a két metszőre gondolsz: valószínűleg nem használtál fogselymet, összegyűlt a fogkő a résben és így tudott kilyukadni. Sajnos önmagában a fogmosás nem elég :-( Olyan is van, hogy mindent jól csinálsz és mégis lesz lyuk, ezért kell évente ellenőrzésre menni. Ha időben észreveszik, akkor egy kis töméssel megoldható a dolog, nem kell a jóval kockázatosabb gyökérkezeléshez folyamodni.

2020. nov. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Gyökérkezelés alatt pontosan mit értesz?
2020. nov. 5. 19:44
 4/7 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén az internetről néztem el a számozást, ezek szerint rosszul tájékozódtam
2020. nov. 5. 19:44
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Lehet hogy többféle számozás is létezik. Én úgy tudom hogy a bölcsességfog az utolsó, azaz a 8-as ha elölről kezded számolni középről hátrafelé. (első válaszoló vagyok)


Menj el fogorvoshoz, betömi és kész. Viszont érdemes ezentúl fogselymet vagy fogköztisztító kefét használni és a két fog közti rést is minden este megtisztítani. (a teljes fogsoron természetesen)

2020. nov. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%

Nem tájékozódtál rosszul, az a másik számozási rendszer.


A gyökérkezelés akkor kell, ha a lyuk már olyan nagy, hogy eléri az ideget. Ezt éreznéd, nagyon fájna már a fogad akkor. Ilyenkor (persze érzéstelenítés mellett) az ideget eltávolítják, a helyét spéci anyaggal betömik, aztán az egészre kerül egy fedőtömés. De ezt csak akkor csinálják, ha muszáj, mert okozhat komplikációkat, pl. valakinek beszürkül utána a foga vagy törékeny lesz. Jobb az, ha időben be van tömve a fog és nem éri el az ideget a lyuk. Általában hónapok vagy évek alatt ér csak el odáig.

2020. nov. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek ment a pipa. Amint tudok megyek fogorvoshoz
2020. nov. 5. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!