Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vajon miért ragaszkodnak a...

Vajon miért ragaszkodnak a fogorvosok a rögzített pótláshoz időseknél (is)?

Figyelt kérdés
Nagyon fiatal koromban kezdtek a fogaim romlani. 40 éve lett először 8 fogamra korona/+ 6 pótlás. 25 éve cserélték, tehát 2x csiszolva van az a 8. Tavaly év elején szinte az egész fogsorom fájt, panoráma rtg. után megegyeztünk az SZTK fogorvossal, hogy kiszedi a rosszakat, és protézis lesz. Akkor kettőt húzott, meg sem éreztem. Sajnos elment, átadta a praxist :-( Egy ideje megint ugyanazt érzem, ma újabb panoráma rtg. Azt mondja a fogorvos, a rtg.-n nem látja mi van a korona alatt, csak ha leveszi. Egyébként nem húzza ki a jó fogat. Szinte nincs is jó fogam, talán annyi, amire a protézist lehetne "csatlakoztatni". Az nekem fura, hogy nem látja. Tavaly rtg. alapján húzta ki a másik, és szintén rtg. alapján döntöttünk, melyiket érdemes megtartani/kezelni.Miért csak a millióhoz közeli fix pótlással hajlandók most foglalkozni?

2020. nov. 6. 16:15
1 2
 11/11 petraa07 ***** válasza:

Nagyon sajnálom!

Igen ki tudja kérni, sőt ha Ön kéri ki is kell hogy adják. Szerintem ha van lehetősége keressen fel másik orvost.

2020. dec. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!