Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 1-2 éve gyökérkezelt fognál...

1-2 éve gyökérkezelt fognál mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
2 napja fájt egy picit, nem nagyon foglalkoztam vele, de tegnap kiesett a tömés ételre rágás közben. Ma elmentem magán fogorvoshoz , röntgent készítettek arról az egy fogról(márciusban 500ft-ról 3000ft lett! 😡), kiderült hogy pici gyulladás van a szövetek körül. Azt mondták, hogy húzassam ki. Kaptam beutalót, időpontot kellene kérnem, majd elmenni. Csak az motoszkál a fejemben, hogy nem - e lehet megmenteni bárhogyan is? Van - e itt valaki, aki átment-e már ezen a körön? És mi lett végül a gyökérkezelt foggal? Köszönöm előre is!

2020. nov. 6. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Betometnem ujra es varnam hogy elmuljon a gyulladas. Ha nem mulik el akkor kihuzatnam.
2020. nov. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezetten gyökérkezelésre szakosodott orvost érdemes keresni. Nagy eséllyel megmenti neked. Vagy ha mégsem menthető akkor legalább tényleg olyanról hallod aki nem csak azért pattint le mert nem szeret gyökérkezeléssel bíbelődni. Hátha még lehet menteni un. Revízióval. (kiszedik a régi gyökértömést, megszüntetik a gyulladás és újból letömik. Több alkalmas kezelés)
2020. nov. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nyáron gyulladt be a gyökérkezelt fogam. De ha az egyszer gyökérkezelve van, és begyullad, akkor felesleges vele kínlódni. Lehet lemegy a gyulladás, és lesz benne egy új szép tömés, de 1-2 év múlva valszeg megint begyullad. Nekem így volt, ki is lett húzva. De ha megteheted, akkor biztos ami biztos alapon kérdezz meg spécibb orvost.
2020. nov. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Reménykedem, bízom benne nagyon!
2020. nov. 6. 18:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerdán húzattam ki a 1,5 éve gyökérkezelt fogam. Okt.23-án gyulladt be, kegyetlen fájdalmaim voltak egész hétvégén. Végre lement a gyulladás, azonnal kihúzattam. Előtte is fájdogált néha, de nem foglalkoztam vele.
2020. nov. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod! Gyógyulást!
2020. nov. 6. 20:12
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Ő kifejezetten gyökértömésre szakosodott, nagyon jó doki

2020. nov. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. nov. 7. 07:45
 9/9 anonim ***** válasza:
Látom, nem egy friss kérdés, de szabad tudni mi lett végül a fogaddal?
2023. máj. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!